Vahid Online2011-11-22 19:17:30
 • 46 plusses - 4 comments - 10 shares | Read in G+
 • Vahid Online2013-05-15 08:31:01

  دفاع قالیباف از خود در پایگاه بسیج: مجوز حضور نظامی و تیراندازی در کوی دانشگاه را من گرفتم


  چکیده :قالیباف برای اثبات قاطعیت برخورد خود با اصلاح طلبان می گوید که در سال 82 و بعد از به آتش کشیده شدن کوی دانشگاه و حادثه طرشت، در جلسه شورای امنیت کشور حاضر می شود و با صحبت های تند خود اعضای جلسه را تهدید می کند که هرکس بخواهد بیاید توی کوی و این کارها را انجام بدهد، او به عنوان فرمانده ناجا، آنها را "له" خواهد کرد.می گوید که در سال 1378 و در پی حوادث کوی دانشگاه، سوار بر موتور 1000، مردم را با چوب می زده است. در عین حال برای اولین بار اعتراف می کند که نامه توهین آمیز و تهدید آمیز فرماندهان سپاه به آقای خاتمی را او به همراه یکی دیگر از سرداران سپاه نوشته است....

  کلمه:
  پس از آنکه محمدباقر قالیباف در دیدار روز دوشنبه هفته گذشته در دانشگاه شریف مدعی شد که «دولت اصلاحات مجوز حمله به کوی دانشگاه تهران را در سال ۱۳۸۲ به ناجا داده بود و وی از آن جلوگیری کرده است»، گزارشی در اختیار کلمه قرار گرفته است که نشان می‌دهد متاسفانه آقای قالیباف نیز همچون احمدی نژاد راه خلاف واقع گویی را در پیش گرفته و مجوز “حمله و تیراندازی” به کوی دانشگاه بر اساس پیشنهاد شخص آقای قالیباف و تاکید ایشان بوده است.

  به گزارش کلمه، محمد باقر قالیباف در دیداری با گروهی از منتقدان جوان خود و اعضای منتسب به بسیج به شبهات مطرح شده در مورد حوادث سال ۸۸ و عملکرد شهرداری تهران پاسخ داده است. از این جلسه که به صورت خصوصی برگزار شد طی هفته های گذشته خبرهایی به صورت کاملا گزینشی منتشر شد، از جمله اینکه او در سال ۸۸ بر اساس نظر آیت الله خامنه ای، به احمدی نژاد رای داده است.

  اما مشروح سخنان اقای قالیباف که تا کنون منتشر نشده بود حاکی از حقایقی درباره شیوه و عملکرد وی می باشد که با اظهارات وادعاهایی که اخیرا طرح می‌شود ناسازگار است.

  قالیباف در این دیدار (با اعضای منتقد قالیباف و منتسب به بسیج) برای اثبات قاطعیت برخورد خود با اصلاح طلبان می گوید که در سال ۸۲ و بعد از به آتش کشیده شدن کوی دانشگاه و حادثه طرشت، در جلسه شورای امنیت کشور حاضر می شود و با صحبت های تند خود اعضای جلسه را تهدید می کند که هرکس بخواهد بیاید توی کوی و این کارها را انجام بدهد، او به عنوان فرمانده ناجا، آنها را “له” خواهد کرد.

  قالیباف در سخنان خود از مخالفت آقایان معین و ظریفیان با پیشنهاد او در آن جلسه خبر می دهد و تاکید می کند که با برخورد تند وی، موفق می شود مجوز حضور نظامی و تیراندازی برای ناجا را در کوی دانشگاه از شورای امنیت کشور بگیرد.

  او همچنین با افتخار می گوید که در سال ۱۳۷۸ و در پی حوادث کوی دانشگاه، سوار بر موتور ۱۰۰۰، مردم را با چوب می زده است. در عین حال برای اولین بار اعتراف می کند که نامه توهین آمیز و تهدید آمیز فرماندهان سپاه به آقای خاتمی را او به همراه یکی دیگر از سرداران سپاه نوشته است.

  قالیباف در پاسخ به سئوالی، رابطه خوب خود را با اصلاح طلبان انکار کرده و می گوید که تعریف کردن اصلاح طلب ها از وی به خاطر این است که آنها، حزب اللهی ها را سر کار گذاشته اند و سیاسیون حزب مشارکت و سازمان مجاهدین انقلاب با او بیشتر از هر کس دیگری عناد دارند.

  شهردار تهران سخنانی نیز در مورد تلاش برای تغییر مدیران و بدنه سازمان همشهری مطرح می کند تا به قول او بدنه سازمان همشهری هم انقلابی شود. سخنانی که این سوال را در اذهان تداعی می کند که اگر وی ریاست دولت را بر عهده بگیرد، آیا قصد دارد بدنه دولت – یعنی تمام کارمندان – را هم به صورت کامل و انقلابی تغییر دهد یا خیر.

  از دیگر صحبت های شهردار تهران می توان به این نکته اشاره کرد که به اعتقاد وی، مصلای تهران از آهن و مفتول ساخته شده است و معنویت ندارد. او برای انتقاد از سیاست های اقتصادی آقای هاشمی تلویحاً می گوید که مصلی تهران با مال حرام ساخته شده است.

  قالیباف در این دیدار در شرایطی بارها از اخلاص و عمل صالح و نیت پاک می گوید که صحبت های خودش در یک جلسه خصوصی با منتقدانش و یک جلسه عمومی در دانشگاه شریف، کاملا متناقض است.

  محمدباقر قالیباف در این صحبت ها سعی دارد که خودش را فردی منضبط، قدرتمند و مخالف با اصلاح طلبان معرفی کند که در حوادث مختلف کوتاه نمی آید و حتی مجوز تیراندازی در کوی دانشگاه را هم می گیرد. اما آنچه که در دانشگاه شریف توسط وی مطرح شد، سیاستمداری را نشان می دهد که در دو روز متفاوت و به مقتضای جلسه ای که در آن قرار دارد، حرف هایش را تحریف شده به اطلاع مخاطب می رساند.

  محمدباقر قالیباف از سویی قصد دارد خودش را یک مدیر مدرن و تکنوکرات نشان داد و از سوی دیگر نمی خواهد برچسب “ساکتین فتنه” که توسط گروه های رادیکال متوجه وی می شود بی جواب بماند. به همین دلیل گاهی اوقات مجبور است صحبت هایی را مطرح کند که به آنها اعتقاد هم ندارد. صحبت های انتقادی وی نسبت به آقای هاشمی، در مصاحبه هفته گذشته با خبرگزاری فارس هم بر همین اساس قابل تحلیل است.

  بخش هایی از سخنان آقای قالیباف در جمع بسیجیان منتقد وی که در اختیار کلمه قرار گرفته است در ادامه بخوانید:


  من فردی امنیتی هستم؛ سران فتنه بی عقل، بی دین و بی سیاست بودند

  در مورد فتنه، من از اول اسم فتنه را به کار بردم. چون به هر حال بنده کار امنیتی و اطلاعاتی کردم و تشخیص می دهم و کارشناس این کار هستم. من در یک جلسه با سطح طبقه بندی بالا گفته ام که شاید بیشترین حرکت را برای جلوگیری از حادثه از شنبه تا ۵ شنبه [بعد از انتخابات] من و سردار سلیمانی با هم انجام دادیم.

  همان موقع هم گفتم که جریانات فتنه (سران فتنه اسم مستعار نظام برای آقایان موسوی، کروبی و خاتمی است)، هم ما در عقل آنها، هم در دین و هم در اینکه آدم هایی سیاسی باشند شک داریم. من در مرداد ماه این را گفتم که رفتار اینها نه عقلانی است، نه دینی و نه سیاسی. آقای میرحسین اعتراض داری؟ تو که نخست وزیر این کشور بودی، شما که دم از قانون می زنی. باید از طریق قانون اعتراض کنی. البته ما هم باید به آنها مجوز تجمع می دادیم و فرصت را از فرصت طلبان می گرفتیم. در حالی که اینها می خواهند اوضاع را بهم بزنند.

  در مورد شهرداری هم باید بدانید که شهرداری یک نهاد عمومی غیر دولتی است. ولی بر اساس ارزیابی عملکرد دستگاه های متعدد بعد از فتنه، شهرداری تهران در میان ۵ دستگاه امنیتی که کار در این مور کار می کردند، رتبه سوم را دارد. این نشان می دهد که شهرداری کارش را در طراز نهادهای امنیتی انجام می داده است.


  من در سال ۷۸ پشت موتور ۱۰۰۰ جزو چوب‌زن ها بودم/ نامه فرماندهان به سپاه را من نوشتم

  حادثه سال ۷۸ که در کوی دانشگاه اتفاق افتاد، آن نامه ای را که نوشته شد من نوشتم (منظور نامه توهین آمیز فرماندهان سپاه به رئیس جمهوری محمد خاتمی بود). بنده و آقای سلیمانی. وقتی در کف خیابان به سمت بیت رهبری راه افتادند، بنده فرمانده نیروی هوایی سپاه بودم. عکس من الان روی موتور ۱۰۰۰ با “چوب” هست. با حسین خالقی. ایستادم کف خیابان که کف خیابان را جمع کنم. آن جایی که لازم باشد بیاییم کف خیابان و چوب بزنیم، جزو چوب زن ها هستیم. افتخار هم می کنیم. نگاه نکردم که من، سردار و فرمانده نیروی هوایی هستم و تو را چه به کف خیابان؟


  مجوز حمله به کوی دانشگاه و تیراندازی را با برخورد قاطعانه از شورای امنیت کشور گرفتم

  سال ۸۲، بیست و پنج روز در کف خیابان درگیری بود. اینهایی که می گویند همه شان با فتنه مبارزه کرده اند و قالیباف مبارزه نکرده است، آن ۲۵ روز یک نفرشاان موضع گیری نکرد. ۱۰ تا وزیر استعفا دادند و نامه استعفای نفر یازدهم هم آماده بود که جلوی او را گرفتند. ۱۸ تا استاندار و ۱۲۰ تا فرماندار استعفا کردند. مجلس هم در اعتصاب بود که انتخابات دور هفتم را برگزار نکنند.

  در سال ۸۲ بعد از به آتش کشیده شدن کوی دانشگاه و حادثه طرشت، من در جلسه شورای امنیت کشور محکم دعوا کردم و حرف های بسیار تندی زدم و شان جلسه را رعایت نکردم و گفتم که امشب هرکس بخواهد بیاید تو کوی و بخواهد این کارها را انجام بدهد، من به عنوان فرمانده ناجا، له شون می کنم و جمعشان می کنم. این عزیز جعفری شاهد است. حرف بقیه این بود که اگر نیروی انتظامی می خواهد وارد کوی دانشگاه شود باید مجوز شورای امنیت کشور را داشته باشد و مدیران دانشگاه این اجازه را بدهند. آقای معین و ظریفیان در آن جلسه بودند و با من مخالف بودند. من در آن جلسه با برخوردی که انجام دادم مجوز حضور نظامی و تیراندازی برای ناجا را در کوی دانشگاه از شورای امنیت کشور گرفتم.

  بعد رفتم به همکارانم گفتند که بروند استراحت کنند، چون قرار نیست اتفاقی بیفتد و توضیح دادم همین هایی که تو جلسه شورای امنیت کشور هستند باعث فتنه و شلوغی دانشگاه ها می شوند.

  وقتی به مجلس ششم رفتم تا [درباره این اتفاقات توضیح بدهم]، بهزاد نبوی گفت که چه کسی تو را دعوت کرده است؟ گفتم اقلیت مجلس و آقای حداد، دعوت کرده اند. گفت اشتباه کردند تو را دعوت کردند. این چهار نفر، آقایان معین، لاری، یونسی و روحانی یک جوری حرف زدند که نفهمیدیم چه گفتند. بنده هم خیلی شفاف و روشن حرف هایم را مطرح کردم. وقتی من داشتم صحبت می کردم، خانم حقیقت جو بلند شد و گفت که آقای قالیباف، شما منظورت من هستم؟ گفتم که من چنین جسارتی نکردم. ولی همان ضرب المثل معروف هست که می گوید وقتی چوب رو برداری، گربه دزد فکر خودش را می کند، شاید از این باب بود. به خاطر این که من می دانستم اینها ۵ نفر هستند تو کوی می نشینند و بچه ها را [تحریک می کنند] و یکی ش هم این خانم بود.

  قالیباف در صحبت هایی متناقض در حالی که پیش از این مدعی شده بود دوم خردادی ها دنبال شلوغ بازی بودند از تلاش خود برای اجازه مجوز تجمع به گروه های دانشجویی خبر می دهد و می گوید: در جلسه شورای امنیت کشور آقایان معین، ظریفیان، موسوی لاری، حسن روحانی و یونسی گفتند که اجازه تجمع و مجوز برای سالگرد کوی دانشگاه به دفتر تحکیم ندهید. فرمانده سپاه هم مخالف بود. تنها کسی که می گفت به آنها اجازه بدهیم من بودم. آنها که خودشان هم موافق دفنر تحکیم بودند می گفتند که آقای قالیباف، اینها می آیند شلوغ بازی در می آورند. اما من گفتم که امنیت را تامین می کنم. از آقا هم مجوز گرفتم و رئیس اینها را خواستم که بیاید و گفتم که شما مظلومیت ۱۸ تیر را دارید و نظام می خواهد به شما مجوز بدهد. اما در نهایت خودشان با بزرگ ترهایشان صحبت کردند و منصرف شدند.


  به آنها می گویی کارنامه ات چیست؟ می گویند دو تا فحش دادیم

  اینهایی که می گویند ما ساکت فتنه هستیم، سال ۸۲ که ۲۵ روز کف خیابان درگیری داشتیم کجا بودند؟ ۱۸ تیر کجا بودند؟ کسی نمی تواند بگوید ۸۸ مهم است و ما بودیم اما ۸۲ مهم نیست و ما نبودیم. چون رفته بودیم کاسبی کنیم. یا می گویند حادثه سال ۷۸ لازم نبوده یا حادثه سال ۷۶ [انتخاب محمد خاتمی به ریاست جمهوری] لازم نبوده یا جنگ و حادثه بنی صدر لازم نبوده است. برخی افراد که در [حوادث سال ۸۸] ظاهراً ادعای انقلابی گری داشتند، دوست داشتند بر بام این درگیری در کف خیابون به اسم انقلاب بدمند.

  در جلسه شورای عالی امنیت ملی، آقای جلیلی در مورد مترو از من سئوال داشت که اینها به ضرر حزب الله و به نفع سبزها عمل می کنند. گفتم چه کسی این کار را می کند؟ جواب داد محسن هاشمی. گفتم محسن هاشمی مسئول ساخت متروست. یعنی تونل را می کند و مترو می سازد و تحویل می دهد. این قسمتی که کار برنامه ریزی قطارها در آن انجام می شود توسط یک شرکتی به نام بهره برداری مترو مدیریت می شود و فلانی مدیرعامل آن است. اصلاً بستن و بازکردن مترو ربطی به محسن هاشمی ندارد. دروغ به این بزرگی که تو حتی تشکیلات را هم نمی شناسی. بابا من کف خیابان خودم ایستادم و کار انجام می دهم. شما می آی این حرف را می زنی؟ بعد به من می گویند ساکت فتنه. اما به او می گویی کارنامه خودت را بده. می گوید من دو تا فحش دادم. خب دو تا فحش که موضوع نشد.


  من در سال ۸۸ بنا بر نظر آیت الله خامنه ای به احمدی نژاد رای دادم

  من در مورد رای خودم در سال ۸۸ می توانم اسم ببرم. آقای کاشانی و آقای بیادی شاهد هستند. آقای بیادی دنبال سردار رضایی بود. آمد پیش من. گفتم به نظر من خلاف نظر آقا داری عمل می کنی. گفت برای چه؟ گفتم چون آقا می گوید باید به احمدی نژاد رای داد. گفت تو این حرف را می زنی؟ گفتم آره. انتقاد من به احمدی نژاد، دلیل اینکه به احمدی نژاد رای ندهیم نیست.


  نقش واعظ مهدوی در ستاد میرحسین

  در مورد واعظ مهدوی توصیه ای به من شد و معلوم است که از کجا به من توصیه می شود (احتمالن منظور دفتر رهبری است). وقتی آمدن میرحسین موسوی قطعی شد و شورای نگهبان تایید کرد، افرادی بنا شد برای موسوی کار کنند. توصیه شد به من که افرادی دارند می روند در ستاد مهندس موسوی؛ خوب است که بچه هایی بروند در ستاد آقای موسوی که غیر از اینکه آقای موسوی آنها را قبول دارد، آنها هم بچه های متدین و انقلابی و سالمی باشند. یکی از آنها واعظ مهدوی بود که آقای میرحسین ایشان را قبول داشت. آقای واعظ هم متدین، حزب اللهی و متخصص است، اما گرایشش چپ است. کافر که نیست. وقتی که این توصیه به من شد، من آقای مهدوی را صدا زدم و توصیه کردم برو به میرحسین کمک کن. دلیلش هم این بود که بچه های متدین و حزب اللهی بروند و آدم های اصلاح طلب تند عقبه مجاهدین انقلاب و مشارکت نریزند دور میرحسین موسوی. واعظ مهدوی گفت که من خودم نمی خواهم بروم و حتی اگر بخواهم کمی کمک کنم، معنی اش این است که از وقت شهرداری بزنم و آنجا بروم. یعنی حقوق شهرداری را بگیرم اما جای دیگری کار کنم و راضی نیستم. یک هفته ای گذشت. ما دیدیم آدم هایی دارند جمع می شوند که نباید جمع شوند. دومرتبه از آقای واعظ خواستم برود به ستاد میرحسین کمک کند. او هم گفت که اگر نظر شما این است که من بروم اجازه بدهید ۲ ماه مرخصی بدون حقوق بگیرم. من هم موافقت کردم.


  می خواهم حتی بدنه سازمان همشهری را هم تغییر دهم تا انقلابی شوند

  اساس و بنیاد موسسه همشهری ۲۰ سال قبل پایه گذاری شده است. حتمن آن پایه گذاری بر مدار انقلاب نبوده است. حداقل با باورهایی که ما داریم نبوده است. ۱۷ سال شهرداری بر این مدار چرخیده است. تا روزی که من آمدم شهرداری. در دوره آقای دکتر احمدی نژاد هم هیچ تغییری در سازمان همشهری داده نشده است. حداکثر این بوده که فقط یک رئیس تغییر کرده است. اما بدنه همان هستند. خیلی ها اصلن کارمند رسمی هستند و شما نمی توانید آنها را بیرون کنید. باید بروید دادگاه و اداره کار و دیوان عدالت اداری و … تا ۳ سال از مدیریت من هم همینطور بوده است. ولی الان بیشتر از ۲ سال است به این موضوع محکم پرداختیم تا بتوانیم تا بدنه پایین را تغییر دهیم. و تا حدی بچه های آنجا و مدیریت آنجا را به سمت بچه های ارزشی و انقلابی برده ایم.


  اصلاح طلب ها ما حزب اللهی ها را گذاشته اند سر کار

  شما می گویید اصلاح طلب ها از قالیباف تعریف می کنند یا قالیباف هر روز در دوران اصلاح طلب ها با آقای خاتمی فالوده می خورد. هیچ وقت آن جایی که احساس کردم اساس نظام و فرهنگ انقلاب در خطر است، پیش هیچ مسئولی کوتاه نیامدم. اینها، ما حزب اللهی ها را گذاشته اند سر کار. به خدا ما سر کار رفتیم. من با اطمینان می گویم دوستان، این قدر که سیاسیون مشارکت و مجاهدین انقلاب اسلامی با بنده عناد دارند عملاً و حتماً با دیگران در این زمینه ندارند. ای کاش من می توانستم بعضی از موضوعات را اینجا به شما بگویم. چند روز قبل فیس بوک آقای ابطحی را دیدید سر تونل چی نوشته بود؟ (یک نفر می گوید شما که گفتید وقت ندارید فیس بوک را ببینید. قالیباف جواب داد که من در خبر دیدم). از تونل رد شده بود. اما گفته بود که این تونل خوب است اما من گله مندی دارم از قالیباف و نمی خواهم بنویسم. من ابحطی را از قبل از انقلاب می شناسم. بچه مشهد است. بعد از انقلاب هم او رای می شناسم. اما وقتی احساس کردم که به عنوان بچه انقلاب باید بایستم که رئیس دفتر رئیس جمهور نشود ایستادم و نگذاشتم بشود. تا حالا هم نگفتم. حالا شما اینجا دیدید که یک رئیس دفتر قرار شد معاون شود، چه اتفاقی افتاد؟ (احتمالاً منظورش مشائی است)


  پیمانکاران آقای هاشمی اقتصاد اسلامی بلد نبودند

  در سال ۷۳ که برخی از همین آقایان که الان به آقای هاشمی فحش می دهند، آن روز دست آقای هاشمی را می بوسیدند، من با هاشمی در همین محل ریاست جمهوری صحبتی کردم که همان روز گریه کرد. گفتم ما به شما معترضیم. به این سبکی که در فرهنگ ساخت و ساز دارد انجام می شود معترضیم. ما این را قبول نداریم.

  من به ایشان گفتم حاج آقا ما با شما در جنگ بودیم. حداقل ۶ سال از ۸ سال جنگ را شما فرمانده مستقیم جنگ بودید. من از شما سئوالم این است که وقتی در خراسان لشکر ۷۷ وجود داشت، چرا لشکر ۵ نصر امام رضا را درست کردید؟ گفت نمی شد. گفتم به همین دلیل و با این پیمانکارهایی که شما دارید، از آن اقتصاد اسلامی در نمی آید.


  مصلی تهران از آهن و مفتول و مال حرام ساخته شده است

  وقتی توی مصلای تهران می روید، چرا حس معنوی ندارد؟ اساسش مال این است که آنها را با آهن و مفتول و جراثقیل و افرادی ساخته اند که به هیچ عنوان باطن آنها، با اینجا انس برقرار نکرده است. وقتی خدا روح خودش را بر انسان دمید به او انسانیت و آزادگی داد، این انسانیت و آزادگی فقط در یک شرایط حفظ می شود که بر بستر اسلامیت و یک هدایت قدسی اتفاق بیفتد. اگر ما در مسجد “لرزاده” می رویم و حس معنوی پیدا می کنیم به خاطر این است که آن معماری که آنجا را ساخته است یا مسجد گوهرشاد را ساخته است، ۴۰ روز روزه می گرفته و بی وضو سر کارش نمی رفته است. مال حرام هم نخورده است. بعد می رود این ساختمان را می سازد. آدم از کنارش که رد می شود، معنویت او را می گیرد. اما ما مصلی درست می کنیم از آن فرار می کنیم. دو بار نماز جمعه برگزار کردیم و دیگر برگزار نکردیم. شما ۱۰۰۰ تا آیه قرآن هم بگذارید نمی توانید توی آن معنویت پیدا کنید.


  من را نباید بر اساس پل و اتوبان ارزیابی کنید

  ارزیابی مدیران در جمهوری اسلامی غلط است. باید اینطوری ارزیابی شود که چقدر قالیباف در شهرداری تهران کار کرده که مردم عبادت کنند. نه اینکه چه قدر پل و اتوبان ساخته است.
 • 35 plusses - 19 comments - 10 shares | Read in G+
 • Vahid Online2012-09-28 21:19:53
  RESHARE:


  Reshared text:
  امروز تولد آرش صادقی بود، آرش صادقی خیلی زجر کشید، هنوزم زندانه، مامورا نصف شب ریختن خونشون مادرش سکته کرد فوت شد، لعنت به ظالم
 • 57 plusses - 9 comments - 1 shares | Read in G+
 • Vahid Online2013-07-06 00:43:50
  پخش #آنلاین  مسابقه #والیبال بین #ایران و #کوبا

  از اینجا: http://www.freeetv.com/modules.php?name=Video_Stream&page=watch&id=269

  یا اینجا: http://www.cubaportal.org/paginas

  از این آدرس با نرم‌افزارهای مدیا پلیر: (با تشکر از
  +Mohammad Bagheri)
  mms://cubavision.cubasi.cu/Tvcubana

  شبکه ۳ رو هم از سایت فوتبالی‌ترین:
  http://footballitarin.com/video_page.php?id=5989
 • 49 plusses - 11 comments - 5 shares | Read in G+
 • Vahid Online2012-10-28 20:55:08
  RESHARE:


  Reshared text:
  البته مارو کشتند
 • 59 plusses - 4 comments - 2 shares | Read in G+
 • Vahid Online2012-08-07 04:28:58
  یادی از فریدون فرخزاد در بیستمین سال ترور این شومن ایرانی

  «...شکمش را دریدند و زبان و گوش و دماغش را بریدند.»

  گزارشی تصویری از مراسم بیستمین سالگردش رو اینجا ببینید:
  http://www.dw.de/flashcms/fereydoun_farokhzad/fa/fa_fereydoun_farokhzad.htm

  بی‌بی‌سی، محمود خوشنام پژوهشگر موسیقی:
  شانزدهم مردادماه امسال برابر است با بیستمین سالروز قتل فریدون فرخزاد، شاعر، ترانه خوان و شومن ایرانی در آلمان و جا دارد کمی در زندگی هنری و رسانه ای او دقیق شویم.

  فریدون نه در سال های شکوفائیِ سال های پیش از انقلاب توانست آن گونه که باید نظر جامعه روشنفکری ایران را به سوی خود جلب کند و نه در سال های پس از مرگ، در غربت آن گونه که شاید شناخته و شناسانده شده است.

  با این همه شوها و ترانه های او دوستداران بسیار پیدا کرد. فریدون فرخزاد که در سال ۱۳۱۷ در تفرش زاده شده بود، در سال ۱۳۳۷ برای ادامه تحصیل رهسپار آلمان شد و در رشته علوم سیاسی دانشگاه مونیخ ثبت نام کرد. زبان آلمانی را که فراگرفت پیش از آن که به درس و مدرسه اش بیندیشد، گرفتار وسوسه شاعری شد. پیش از آن در ایران، تمرین هائی در شعر کرده بود ولی با آشنائی با شعر و شاعران آلمانی، رغبت بیشتری به آن پیدا کرد، به ویژه که پیش از او سیروس آتابای با شعرهای آلمانی اش توجه محافل ادبی را به سوی خود کشانده بود. آشنائی و ازدواج با دختری که او نیز فارغ التحصیل زبان و ادبیات آلمانی بود، کار را یکسره کرد و فریدون نخستین مجموعه شعری خود را با عنوانِ "فصلی دیگر" با مقدمه ای از "بوبروفسکی" شاعر- ناقد آلمانی انتشار داد. بوبروفسکی با اشاره به فریدون و سیروس آتابای نوشته بود که: این شاعران ایرانی به ما نشان داده اند که در دنیای مملو از وحشت جنگ، هنوز می توان زیست!

  فروغ فرخزاد، خواهر فریدون در آن سال ها که خود در ایران به راه شهرت می رفت، با خواندن برگردان شعرهای فصلی دیگر برای او نوشت: "عالی است....تعجب می کنم که تو این هشیاری و ادراک و حس را از کجا آورده ای...به تو نمی آید فریِ خرِ من..!"

  حسین منصوری پسر خوانده فروغ و مترجم شعرهای آلمانی فریدون، می گوید: "اگر فریدون در آلمان مانده بود و کار شعر را ادامه می داد، امروز از چهره های شعر معاصر این سرزمین به شمار می رفت."

  چرا فریدون چنین نکرده و عرصه شعر آلمانی را با همان یک مجموعه کوچک ترک کرده است، به قول منصوری پرسشی است که پاسخ نگرفته است. فریدون نه تنها عرصه شعر را که حقوق سیاسی را نیز رها کرد و به ایران بازگشت. به حدس می توان گفت که گمان می کرده در ایران شعرش برد بیشتری پیدا می کند. با آن که فروغ، او را از بازگشت برحذر می داشته است:

  "فری جان عزیزم....دو سال است که به آلمانی شعر می گوئی و برای خودت آدمی شده ای...من ده سال است که شعر می گویم و هنوز وقتی احتیاج به پنجاه تومن دارم باید سر خود را بگیرم از بدبختی گریه کنم...تو در محیط پیشرفته ای داری زندگی می کنی، کار می کنی، موفق هم هستی دیگر چرا می خواهی بیائی میان یک عده احمق شهرت پیدا کنی. این برای تو چه ارزشی دارد؟"

  منصوری دو علت برای بازگشت فریدون و یا تسریع در آن یافته است: تولد فرزندش در سال ۱۳۴۵ و مرگ خواهرش در سال ۱۳۴۶.

  فریدون در بازگشت به ایران از همان روزهای اول دریافت دیگر در عرصه شعر جائی نخواهد یافت. ولی یکی دو عرصه دیگر را پذیرای حضور خود دید: ترانه و شو، که جایگاه پر مخاطب ترانه باشد. او نیز در جستجوی مخاطب انبوه بود. خودش در جائی گفته است:

  "دیپلمات شدن کار طبیعی من نبود. نمی توانستم با مردم مستقیما در تماس باشم. تماس مستقیم و مستمر با مردم چیزی بود که همیشه دلم می خواست و هیچ چیز هم مثل شوهای تلویزیونی رابطه مستقیم برقرار نمی کرد..."

  بعد می گوید: شوها به دو دسته تقسیم می شوند: "پائین" و "بالا" و من دنبال دومی بودم. سعی کردم از راه شو، به آن چه که می خواهم برسم. یعنی نزدیک شدن به مردم. در یک برنامه سه ساعته تلویزیونی پر از خنده و شوخی و رقص و آواز، مردم را متوجه مطالبی بکنم که ارزش فکر کردن دارد...در حقیقت من همان "حقوق سیاسی خوانده ای" هستم که شو اجرا می کند!

  شو در عین حال عرصه بسیار مناسبی بود که فریدون در آن قریحه ترانه پردازی خود را آزمایش کند. ترانه های او یا پیوندی بود از ترانه های شهرت یافته جهانی و متن فارسی و یا ترانه هائی دست اول با آهنگ و شعر خود او. در هر دو نوع، چیزی که بیش از همه مورد توجه او قرار داشت، ریتم های سرزنده و برانگیزاننده ترانه ها بود که جوانان را نیز به سوی او می کشانید. چند آهنگ شانسونی نیز روی عاشقانه های فروغ نهاده که با روح آن ها سازگار است. فراگیرترین ترانه فریدون شاید، "ای شرقی غمگین" باشد که متن آن از ایرج جنتی عطائی است و لایه ای از "تعهد" نیز به آن تنیده شده است:

  «ای شرقی غمگین/ تو مثل کوه نوری/ نذار خورشید مون بمیره/

  تو مثل روز پاکی/ مثل دریا مغروری/ نذار خاموشی جون بگیره/

  ای شرقی غمگین/ زمستون پیش رومه/ با من اگه باشی/ گِل و بارون کدومه/

  آواز دست ما می پیچه تو زمستون/ ترس از زمستون نیس/ که آفتابش رو بومه../»

  ترانه آواز خوان نیز خالی از حرف های متعهدانه نیست:

  «من می خونم/ آواز من عشق منه/ مثل عشقِ پرنده ای به پرواز/

  صدام چه خوب چه بد/ صدا بهانه س/ حرف می زنه آواز خون نه آواز/

  سکوت شبانه می شکنه با آوازِ من/ می خونم/ پرنده ام/ یک پرنده/

  آوازِ من، پروازِ من/ می دونم/ می خونم، منم، من!...»

  فریدون در شوهای خود تنها خود نمی خواند. درها را باز کرده بود به روی جوانانی که گام در راه خواندن نهاده بودند. البته شهرت یافتگان نیز بدشان نمی آمد روی صحنه "میخک نقره ای" (شوی فریدون فرخزاد) روبروی فریدون بایستند و با او حرف بزنند. با این همه همانگونه که در آغاز اشاره کردیم، لایه ای از بد گمانی پای روشنفکران را می بست که نتوانند در او و کارهائی که می کند، بیشتر تامل کنند. بازار شایعات نمی گذاشت. خود او گفته است:

  شایعه سازی در کشور ما شکل بدی دارد. از روی حسادت و بغض و کینه بیشترین نسبت ها را به آدم می دهند...درباره فروغ هم همین حرف ها بود. او را تا حد یک زن هرزه پائین آوردند..من حتی اعتقاد دارم که فروغ بر اثر تصادف اتومبیل نمرد، شایعات او را کشت...!

  فریدون تا سر بجنباند و بخواهد در برابر شایعات از خود دفاع کند، انقلاب اسلامی سربرآورده بود و دیگر نه از تاک نشان ماند و نه از تاک نشان!

  فریدون هم به ناگزیر چون بسیاری دیگر از اهل هنر و فرهنگ به تبعیدی ناخواسته تن داد و از نو رهسپار آلمان شد. او در این فرصت تازه نه به سراغ رساله دکترای خود رفت و نه از نو به شعر آلمانی روی آورد. در سال های برونمرزی تنها یک مجموعه شعر به فارسی انتشار داد با این عنوان شگفت: در نهایت جمله آغاز است عشق.

  فریدون این بار هر چه نیرو داشت در راه مبارزه با رژیم جمهوری اسلامی به کار گرفت. سازمان های اپوزیسیون را از نزدیک بررسی کرد، سخنرانی های مستمر در همه شهرهای اروپا برگزار کرد و ترانه های سیاسی آفرید. ترانه های او نقشی چشمگیر در برانگیختن ایرانی های خارج از این کشور ایفا کرده است.

  در واقع می توان گفت شیوه برخورد فرهنگی نظام با فریدون، از یک ترانه خوان و شومن ذاتا غیر سیاسی، یک مبارز دلاور سیاسی پدید آورد. مبارزی که شاید دیگر باید از سر راه برداشته می شد. چند هموطن تازه آشنا با قرار قبلی و به عنوان میهمان به خانه اش در شهر بن آلمان رفتند. در نخستین فرصت به او حمله بردند و شکمش را دریدند و زبان و گوش و دماغش را بریدند.
 • 59 plusses - 4 comments - 2 shares | Read in G+
 • Vahid Online2012-04-19 07:51:46
  RESHARE:


  Reshared text:
  اینها جدی جدی رفته بودن مذاکره؟
 • 51 plusses - 6 comments - 6 shares | Read in G+
 • Vahid Online2013-06-15 00:02:40
  RESHARE:


  Reshared text:
  هنوز دارم به خودم دلداری می دم ولی با توجه به اخبار رسیده، فکر کنم امروز هم روز سیاه تاریخ سیاسی ایران اسلامی خواهد بود
 • 52 plusses - 18 comments - 0 shares | Read in G+
 • Vahid Online2013-05-12 21:56:34
   
  آن تماس تلفنی

  ساعت 17:15 تلفن دفتر پدر زنگ خورد. ایشان مکالمه نسبتا کوتاهی داشتند و بعد از آن از اتاق بیرون آمدند و گفتند «بسم الله... برویم»
  -چه کسی به ایشان زنگ زد؟
  نمی‌دانم ما سوال نکردیم ایشان برای پاسخ دادن به آن تلفن به دفتر خود رفتند ما در اتاق دیگری بودیم. بعد از آن تلفن حاج آقا گفتند «بسم‌الله؛ برویم» ما باور نمی‌کردیم.


  روایت دختر «آیت‌الله» از وقایع شنبه تاریخی
  اعظم ویسمه، روزنامه شرق:
   
   «بسم الله... برویم» آیت‌الله هاشمی‌رفسنجانی این جمله را گفت و اعلام کرد که راهی ساختمان فاطمی است تا برای ورود به انتخابات ریاست‌جمهوری ثبت‌نام کند. همه حاضران در دفتر او شوکه شده‌اند. ساعت 17:30 است و فرصتی تا پایان زمان ثبت‌نام نیست. همه تصور می‌کردند که تصمیم نهایی هاشمی بر نیامدن شده است. تلفن دفتر آیت‌الله هاشمی‌رفسنجانی زنگ می‌خورد و... . فاطمه هاشمی، فرزند ارشد رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام روایت دیگری از نام‌نویسی پدر در آخرین دقایق روز آخر ثبت‌نام در وزارت کشور دارد؛ روایت از آخرین تماس تلفنی که منجر به حضور هاشمی در ساختمان فاطمی و ثبت‌نام در انتخابات شد. 


  روز شنبه پس ازگمانه‌زنی‌های بسیار درباره حضور یا عدم‌حضور آیت‌الله هاشمی‌رفسنجانی در یازدهمین دوره انتخابات ریاست‌جمهوری، سرانجام هاشمی ثبت‌نام کرد و بازی گروه‌های سیاسی در انتخابات را تغییر داد. حضور هاشمی‌رفسنجانی مطمئنا در آرایش‌های انتخاباتی تاثیرگذار خواهد بود کما اینکه با ورود هاشمی به عرصه انتخابات تعدادی از کاندیداها همانطور که از پیش اعلام کرده بودند از حضور در انتخابات به نفع هاشمی کناره‌گیری کردند. اصلاح‌طلبان نیز که از ابتدا اعلام کرده بودند با حمایت از هاشمی‌رفسنجانی ورود جدی به انتخابات آینده خواهند داشت. 


   دیروز پای صحبت دختر بزرگ آیت‌الله نشستم تا از اتفاقات روز شنبه بگوید؛ اتفاقاتی که به دغدغه‌های آیت‌الله برای حضور در انتخابات پایان داد و او را به این نتیجه رساند که برای ثبت‌نام راهی وزارت کشور شود. 


  فاطمه هاشمی می‌گوید: «ساعت 17:30» بود. دیگر مطمئن شده بودیم پدر تصمیمش را گرفته و ثبت‌نام نخواهد کرد. از صبح با یاسر، مهدی و عماد (پسرمحسن) در دفتر حاج‌آقا بودیم. همه حرف‌ها را زده بودیم. شوخی و جدی همه دغدغه‌ها مطرح شده بود. به این نتیجه رسیده بودیم که مردم به تمام معنا خواستار حضور پدر هستند تا وضعیت کشور را سامان دهد. نیامدن پدر به معنای نا‌امید‌شدن بخش گسترده‌ای از مردم بود. در‌خواست‌ها در این چند روز برای حضور پدر در انتخابات بی‌سابقه بود. ما فکر می‌کردیم اگر حاج‌آقا در انتخابات ثبت‌نام نکند بخش قابل توجهی از مردم انگیزه‌شان برای شرکت در انتخابات و رای دادن را از دست خواهند داد. ساعت 17:15 تلفن دفتر پدر زنگ خورد. ایشان مکالمه نسبتا کوتاهی داشتند و بعد از آن از اتاق بیرون آمدند و گفتند «بسم الله... برویم» 

  ‌چه کسی به ایشان زنگ زد؟
  نمی‌دانم ما سوال نکردیم ایشان برای پاسخ دادن به آن تلفن به دفتر خود رفتند ما در اتاق دیگری بودیم. بعد از آن تلفن حاج آقا گفتند «بسم‌الله؛ برویم» ما باور نمی‌کردیم. 

  آقاي هاشمي گفته بودند که منتظر پاسخ رهبري براي حضور در انتخابات هستند و بدون هماهنگي ايشان وارد عرصه انتخابات نمي‌شوند.
  من نمي‌دانم چه کسي تلفن کرد. اما حتما دغدغه‌هايشان برطرف شد که ساعت17:30 و نيم ساعت مانده به پايان زمان ثبت‌نام راهي وزارت کشور شدند. 


  گفته‌شده دیدارها و تقاضا‌ها برای حضور پدرتان به صورت فشرده تا آخرین لحظه‌ها ادامه داشته است. با چه کسانی دیدار کردند؟
  برخی از نمایندگان با آقای مطهری آمدند. مشاورانشان جلسه گذاشتند. چندین نفر دیگر هم آمدند. 


  اعضای خانواده برای چه در دفترشان حضور داشتند؟
  ما تقاضاهای مردمی را می‌دیدیم. از شب قبل به خانه پدر رفته بودیم و این درخواست‌ها را مطرح کردیم. 
  ‌ اما به نظر می‌رسید اعضای خانواده هاشمی مخالف حضور او در انتخابات بودند.
  بله همه مخالف حضور پدر در انتخابات بودیم. برای خانواده سخت است. اما وقتی تقاضاهای مردم برای حضور ایشان را دیدیم؛ در‌خواست‌های مختلفی در این مدت مطرح شد که به این نتیجه رسیدیم بخش عظیمی از مردم خواستار حضور حاج آقا در انتخابات هستند و با نیامدن ایشان دست‌رد به سینه آنها زده شده و نا امیدی ایجاد می‌شود. به همین دلیل به پدر اصرار داشتیم نباید مردم را نا‌امید کند. پدر هم می‌گفتند من نمی‌خواهم مردم ناامید شوند. 


  تحلیل شما از حضور آقای هاشمی در انتخابات چه بود؟
  به نظر ما آمدن پدر حماسه و شور انقلابی را به مردم بر‌می‌گرداند هرچند برای خانواده سخت است. اما می‌گفتیم ما این سختی و رنج را به‌خاطر مردم تحمل می‌کنیم. 


  ‌شما هنگام ثبت‌نام آقای هاشمی در وزارت کشور گریه کردید؟
  گریه نکردم. خیلی خوشحال بودم. وقتی به در وزارت کشور رسیدیم و تجمع مردمی که با خوشحالی شعار می‌دادند را دیدیم بسیار خوشحال شدیم. مردم مشتاق را که دیدیم حس خوبی داشتیم. 


  حضور شما و آقا یاسر هنگام ثبت‌نام آیت‌الله‌هاشمی در وزارت کشور پیام خاصی داشت؟ شما و برادرتان پیش از این هنگام ثبت‌نام آقای روحانی در همایش اعلام کاندیداتوری او حضور داشتید؟
  خیر، پیام خاصی نداشت. ما تصادفی در دفتر ایشان بودیم و همراهشان به وزارت کشور رفتیم. هیچ برنامه‌ای در این خصوص نبود. اما حضور من در همایش اعلام کاندیداتوری آقای روحانی به این دلیل بود که من عضو حزب اعتدال و توسعه هستم و آقای روحانی کاندیدای این حزب بود. طبیعی بود که من در آن همایش حاضر شوم. یاسر هم به دلیل اینکه در مرکز استراتژیک کار می‌کند به همراه همه معاونان به همایش آمده بودند و در مراسم شرکت کردند. البته آقای روحانی پیش از این گفته که اگر آیت‌الله هاشمی کاندیدا شود به نفع او کناره‌گیری خواهد کرد بنابراین مشکلی هم در این زمینه نیست. 


  برخی شایعه‌ها مطرح شده که آقای هاشمی زودتر به وزارت کشور رفته بود و هماهنگی‌هایی برای ثبت‌نام همزمان ایشان با مشایی صورت گرفته است؟
  این شایعه‌ها کذب است. هیچ هماهنگی نبوده است. تا آخرین لحظه خود آقای هاشمی در حال بررسی بودند و تصمیم‌شان برای ثبت‌نام مشخص نبود. 


  آقای هاشمی در جریان ثبت‌نام مشایی بودند؟
  نخیر اطلاعی نداشتند. 


  با توجه به حضور پدرتان در انتخابات نگران هجمه‌ها و تخریب‌ها علیه خانواده و آقای هاشمی نیستید؟
  آقای هاشمی در زندگی در اختیار مردم و انقلاب بوده و خواهد بود. در این سال‌ها ما به تخریب‌ها و هجمه‌ها عادت کرده‌ایم. دلیل این حملات به نظر ما جایگاه آقای هاشمی در انقلاب و حسادت برخی ضد‌انقلاب است که به‌دنبال برخورد با انقلاب و اصل نظام هستند. اما در کل به این حمله‌ها بی‌تفاوت هستیم و اهمیتی ندارد. برای ما مردم مهم هستند که ارزش خدمتگزاران واقعی خود را می‌دانند. پدر ما هم برای همین مردم به صحنه آمده است. 


  فکر می‌کنید آقای هاشمی در انتخابات رای بیاورند؟
  آنطور که گزارش‌ها از شهرستان‌ها نشان می‌دهد وضعیت آرای ایشان خوب است. در نهایت انتخاب با مردم است. 

  http://sharghdaily.ir/?News_Id=10096 
 • 39 plusses - 9 comments - 12 shares | Read in G+
 • Vahid Online2012-10-28 19:44:30

  مدیریت بسیجی گونه
  مَتَتی:

  آقای نمایندگی 
  من موندم الان شما از این آقای مدیر تعریف کردید؟
  پاچه خواریش رو کردید؟ 
  زیرآبش رو زدید؟ 
  یا خواستید با تضادی که بین «علمی و مدیرتی» و «بسیجی گونه» هست، ضایعش کنید؟

  http://matati1.blogspot.com/2012/10/basiji.html
 • 48 plusses - 19 comments - 2 shares | Read in G+
 • Vahid Online2013-06-11 21:54:42
  روشهای نوین محسن رضایی برای کسب رأی

  با تشکر از منبعی که نمی‌خواست نامش فاش شود
 • 53 plusses - 1 comments - 7 shares | Read in G+
 • Vahid Online2013-05-26 18:57:39
  RESHARE:


  Reshared text:
  کار خیلی خوب از بچه‌های داخل. «رییس‌جمهور آینده ایران کیست؟» رای بدید و نتایج رو ببینید. http://goodnews.ir/election
 • 36 plusses - 22 comments - 8 shares | Read in G+
 • Vahid Online2013-06-21 04:25:26
  دولت آینده، امکان ها و امید ها
  [مطلب وارده از منبعی که نمی‌خواست نامش فاش شود:]

  نتیجه انتخابات 92 مشخص کرد حاکمیت جمهوری اسلامی مایل نبود بار دیگر به تقلب گسترده از جنس انتخابات 88 دست بزند. ظاهرن سران حکومت به این نتیجه رسیده بودند که در سنجش امکان های موجود، تحمیل رییس جمهور مطلوبشان به هزینه های متعاقبش نمی ارزد. علت این امر در درجه اول، آگاهی حکومت از هزینه ی تقلب گسترده یا به عبارتی میراث مبارزه ی ناتمام 88 و در درجه ی دوم زاویه ی کمتر نامزد منتخب مردم با هسته ی حاکمیت و ارجحیت کمتر رقبایش نسبت به شرایط انتخابات 88 است. به عبارت دیگر جمهوری اسلامی این بار مهندسی انتخابات را آنچنان پیش از انتخابات آغاز کرده بود که نیاز کمتری به مهندسی ضربتی در حین انتخابات داشته باشد. گفته می شود حاکمیت ایران در این روند به کمک بازیابی آبروی از دست رفته و تمدید بقای خویش شتافته است. اما آیا انتخابات اخیر لزومن چنین کارکرد مطلقی را خواهد داشت؟


  در خود انتخابات، موقعیت نمادین نامزدها و وزن آرایشان یکسره کسب آبروی حکومت نخواهد بود. آرای اندک سعید جلیلی، نماینده ی گفتمان غالب حکومت یعنی سیاست مقاومت هسته ای، خود به خود از اعتبار تبلیغ این گفتمان خواهد کاست. به عبارت دیگر تکرار این دروغ که مردم ایران سراپا با سیاست خارجی/هسته ای حکومت هم دل اند دیگر به سادگی قبل نخواهد بود. در یک کلام نتیجه ی انتخابات یک "نه" آشکار در رفراندوم سیاست های هسته ای بود. یک انتخابات صحیح بیش از هر چیز انتخابات های دروغین پیش از خودش را آشکار میکند. با سنتز آماری نتایج این انتخابات و نحوه ی اعلام آن، تقلب در انتخابات اخیر بیش از پیش آشکار شد. از آنجا که مثلن تعداد رای های محمد غرضی کاندید نا آشنای این دوره از رای های مهدی کروبی رییس مجلس اصلاحات با حزب و روزنامه و تبلیغات فراگیر، با وجود تعداد رای دهندگان بیشتر دوره ی قبل، بیشتر بود. تفاوت فاحش نظر نمایندگان مجلس با مردم نیز بیش از هرچیز موقعیت دروغین نمایندگی آنها را فاش کرد. از آنجا که 160 نماینده به صورت رسمی از علی اکبر ولایتی حمایت کردند. 150 نماینده با امضای نامه ای از قالیباف. فقط 140 نماینده مجلس عضو رسمی ستاد های تبلیغاتی محد باقر قایباف بودند. بیشتر از 432 نماینده ادوار مجلس نیز حمایت رسمی خود را از قالیباف اعلام کردند.


  این گفته که حسن روحانی انتخاب حکومت ایران بود نمی تواند درست باشد. به جز موضع گیری مشخص نمایندگان مجلس، فرماندهان سپاه به طور رسمی و غیر رسمی از قالیباف حمایت کردند. هین شمارش آرا طی یک گاف خبری آرا صندوق 110 یعنی صندوق حسینیه ای که آیت الله خامنه ای، اعضای بیت رهبری و بسیاری از مسئولان حکومت در آن رای انداخته بودند فاش شد و در این صندوق رای سعید جلیلی بیشتر از ده برابر حسن روحانی بود. گرچه این آمار خطرناک پس از چند دقیقه حذف شد.

  اما دولت آینده نسبت به قبل لزومن به افزایش بقای جمهوری اسلامی نیز کمک نخواهد کرد.

  هانا آرنت فیلسوف و تاریخ نگار آلمانی در مقاله ای با اشاره به آلمان نازی گفته بود یک نظام توتالیتر را فقط می توان از درون سرنگون کرد. مگر اینکه البته در جنگ شکست بخورد.

  شاید این سخن را به این صورت بتوان تفسیر کرد که در صورت هماهنگی ارگان های داخلی نظام به خصوص ارگان نظامی با مرکز حاکمیت، کار مردم در مواجهه بسیار دشوار خواهد بود. حوادث اخیر در مصر، سوریه و لیبی به خوبی مؤید این امر است. حوادثی چون ناهماهنگی ارتش مصر با حسنی مبارک و سقوط زود به هنگامش از یک طرف در برابر هماهنگی ارتش بشار اسد و قذافی که ادامه ی کار را مشروط به دخالت گسترده نیروهای خارجی و خسارات عظیم کرد.


  با پذیرفتن آسیب های گسترده ی مداخله ی خارجی، بهترین اثر مردم در فرایند مبارزه را میتوان کمک به تضعیف نیروهای نظامی وفادار به حاکمیت و جدایی آنها دانست. اتفاقی از جنس جدایی ارتش در سال 57 به واسطه ی کنش مردم.


  پرواضح است که نقش این نیروی نظامی وفادار در ایران را سپاه پاسداران بازی میکند. نگاهی اجمالی به رویه ی دو رییس جمهور اخیر نشان میدهد که در دولت های محمود احمدی نژاد این هماهنگی و قدرت گیری سپاه به حداکثر خود رسیده بود. روند افزایش سلطه ی قدرت سپاه آنچنان با سرعت تمام طی شد که امروز تسلط این نهاد امنیتی-نظامی بر تمام عرصه های اقتصادی غیر قابل کتمان است. از واگذاری شرکت های پردرآمدی چون مخابرات تا نفوذ همه جانبه ی قرارگاه خاتم الانبیا بر صنعت. بدون شک روی کار آمدن دولت (صاحب اختیار سرمایه) میانه رو نزدیک به اصلاح طلبان و کاگزاران از این سرعت خواهد کاست و این اتفاق فرخنده ایست.


  با این وجود نباید فراموش کرد که همزمان با کوتاه تر شدن دست سپاه از سرمایه، دستهای غیر نظامی دیگری به منابع ثروت باز خواهد شد. اگرچه دولت حسن روحانی با به کارگیری تکنوکرات های حامی اش اندکی نظم و قاعده را به بروکراسی طویل و ویران دولتی بازخواهد گرداند، اما انتظار میرود سیاست های اقتصادی وی در ادامه سنت نولیبرالی دولت هاشمی و خاتمی نوید چندانی برای بهبود وضعیت اقتصادی کارگران و فرودستان نداشته باشد. کما اینکه وضعیت اقتصادی ایران پیوند منحوسی با سیاست خارجی/هسته ای ایران داشته و تا زمانی که تصمیم گیرنده ی نهایی این سیاست آیت الله خامنه ایست انتظار دگرگونی بنیادین از آن نمی توان داشت. گرچه تفاوت های فاحش این سیاست در دولت های مختلف بی اثری کامل قوه ی مجریه را در این حیطه انکار می کند.


  باید به روی کار آمدن دولت میانه رو نه به مثابه منجی، بلکه فرصتی برای بازگشت فعالیت سیاسی و اجتماعی به جامعه مدنی و تکاپوی جمعی برای تقویت و تاسیس نهادهای مبارزاتی نگریست. در درجه ی اول باید با جدیت در بیرون قلمرو دولت دست به سازماندهی و تشکل یابی زد و به ساختن شبکه ها و ارتباطات اندیشید. در درجه ی دوم به فراهم سازی زمینه های قانونی شکل گیری و تقویت احزاب و تشکیلات سیاسی مبادرت ورزید. باید دولت آینده را واداشت با مهیا ساختن بستر های قانونی، امکان تشکل یابی گروه ها را تسهیل کند. گروه هایی که یکی از مهم ترین آنها سندیکا های کارگری و صنفی است. دولت میانه روی آینده بر حسب منطق اقتصادی اش یعنی دفاع از ارزان سازی نیروی کار، به راحتی تن به گشایش این فرصت نخواهد داد. به همین دلیل است که امروز بیش از هر زمانی نیازمند مداخله و پیکار سیاسی است.
 • 45 plusses - 3 comments - 11 shares | Read in G+
 • Vahid Online2013-05-26 22:46:42
  RESHARE:
  Javad Zahiri: این عامل نارنجی دقیقا چیه؟

  HameD Mn: یه اسلحه ی شیمیای ایه که آمریکا تو جنگ ویتنام استفاده کرد. کاملترش  : http://fa.wikipedia.org/wiki/%D8%B9%D8%A7%D9%85%D9%84_%D9%86%D8%A7%D8%B1%D9%86%D8%AC%DB%8C

  Reshared text:

  شنبه ۲ میلیون نفر، تو 400 تا شهر از 50 کشور مختلف ضد دستکاری ژنتیکی مواد غذایی و بزرگترین تولید کنندش یعنی Monsanto تظاهرات کردن.
  اصلاح ژنتیکی محصولات کشاورزی و دامی، یعنی تولید بیشتر، یعنی پول بیشتر تو جیب تولید کننده و سرطان و ناقص الخلقه و ... برای مصرف کننده.
  Monsanto یکی از شاهکارهاش هم "عامل نارنجی" هست که تو جنگ ویتنام استفاده شد و باعث مرگ چهار صد هزار نفر شد و تا الان حدود پانصد هزار نوزاد ناقص الخلقه به دنیا اومدن. 
  از اونجایی که این شرکت مولتی ناسیونال یکی از بزرگترن غول های اقتصادی دنیاست از انتشار نتیجه خیلی از تحقیقات روی اثرات منفی اصلاح ژنتیکی جلوگیری میکنه، همینطور که تظاهرات دیروز توسط رسانه های خبری پوشش داده نشد.


  این تظاهرات دو میلیون نفری نتیجه کار سه ماهه پیج زیر بوده:

  https://www.facebook.com/MarchAgainstMonstanto

  https://www.facebook.com/photo.php?fbid=493616794044259&set=a.404998126239460.92191.136539636418645&type=1
 • 56 plusses - 8 comments - 2 shares | Read in G+
 • Vahid Online2012-10-16 18:13:06

  اطلاعیه خانواده قابل در خصوص وضعیت احمد قابل

  پزشکان مرگ مغزی آقای احمد قابل را اعلام کرده اند و حیات نباتی ایشان بوسیله دستگاهها ادامه دارد. امروز/ ساعت ۱۴ ایشان دچار ایست قلبی شدند که با شوک الکتریکی احیا شد و برگشت . تا ساعت۲۰ و سی دقیقه امروز همچنان دستگاهها به ایشان وصل است. و حیات نباتی ایشان ادادمه دارد. هنوز فوت قطعی ایشان اعلام نشده است . طبیعی است هرگونه خبری از سوی خانواده اطلاع رسانی خواهد شد.
  بویژه از رسانه ها انتظار می رود به اطلاعیه های صادره از سوی خانواده توجه داشته باشند.

  خانواده قابل
  ۲۵ /۷ /۱۳۹۱
 • 40 plusses - 12 comments - 10 shares | Read in G+
 • Vahid Online2012-04-16 19:41:43
  RESHARE:
  +hamid molana : کش می‌دیاااااااااااا

  Reshared text:
  شما یادتون نمی‌یاد!
  قرار بود ما با صد سند آبروی امریکا در جهان رو ببریم!
  همین پیش پای شما! آبان ماه گذشته!
 • 50 plusses - 5 comments - 7 shares | Read in G+
 • Vahid Online2011-11-13 08:27:11
  همزمان با شهادت جمعی از همرزمان محسن رضایی، فزند ایشان به طرز مشکوکی درگذشت.

  به گزارش «تابناک» معاون اطلاع رسانی دبیرخانه مجمع تشخیص مصلحت نظام، در گفتگو با پایگا ه اطلاع رسانی دکتر محسن رضایی، با بیان مطلب فوق افزود: در حالی که احمد رضایی در هتل گلوریای دبی در طبقه ۱۸ اتاق ۲۳ اقامت داشته به طرز مشکوکی در گذشته است.

  شهرام گیل آبادی افزود: موضوع در حال بررسی است و به محض تکمیل اطلاعات، جزییات آن منتشر خواهد شد.
 • 28 plusses - 15 comments - 16 shares | Read in G+
 • Vahid Online2012-01-16 14:38:20
  RESHARE:


  Reshared text:
  همه‌تون به همدیگه تبریک گفتید ... ولی من می‌خوام اختصاصاً بردن این جایزه رو به آقای جواد شمقدری تبریک بگم چون می‌دونم سوزش این تبریک از صد تا فحش بیشتره!
  خلاصه جواد جان! گلدن‌گلوب مبارک
 • 52 plusses - 0 comments - 8 shares | Read in G+
 • Vahid Online2012-04-06 21:30:57
  RESHARE:
  ویکی‌پدیا: http://fa.wikipedia.org/wiki/%D9%86%D8%A7%D8%AF%D8%B1_%D8%AC%D9%87%D8%A7%D9%86%D8%A8%D8%A7%D9%86%DB%8C

  Reshared text:
  سپهبد نادر جهانبانی (1307-1357)

  مادر او از مهاجران روسی و پدرش تیمسار سپهبد امان‌الله جهانبانی بود

  معروف به ژنرال چشم آبی

  قد: 190

  بهترین خلبان ایران از آغاز تا کنون و از بهترین خلبانان جهان در زمان خود

  معاون فرمانده نیروی هوایی ارتش و سرپرست تیم آکروجت تاج طلایی

  مسئول تربیت بدنی و نفر اول سوارکاری ایران

  در واقعه اروند رود بر خلاف دستور محمد رضا شاه بر روی کاخ های ریاست جمهوری عراق پرواز کرد

  در زمان اختلافات مرزی ایران وعراق زمانی که توسط پنج جنگنده عراقی محاصره شده و مجبور به فرود در خاک عراق می شود در آخرین لحظه فرود با وارونه کردن ناگهانی جنگنده خود با سرعت سرسام آوری از محاصره عراقی ها گریخته و به خاک میهن باز میگردد

  زمانی که جنگنده وی در آسمان شهر ساوه دچار نقص فنی شد حاضر به پرش با چتر نجات نشد و جنگنده را در جاده ساوه به زمین نشاند. پس از فرود، متخصصان نیروی هوایی و متخصصان امریکایی امکان پرواز هواپیما را یک درصد اعلام کردند و تصمیم گرفتند با جدا کردن بالها هواپیما را با تریلیر به مهرآباد انتقال دهند. وقتی ژنرال مطلع شد با حضور در محل اعلام کرد هواپیما را همین جا تعمیر و با آن به سوی تهران پرواز میکنم.

  به گفته شاهدان تیمسار هواپیما را به صورت میلیمتری از روی ساختمان مرگ پرواز داده و دقایقی بعد از باند مهرآباد اجازه فرود می گیرد

  ژنرال را در ۲۲ اسفند ۱۳۵۷ در زندان قصر با حکم شیخ صادق خلخالی حاکم شرع تیرباران کردند. کمالی یکی از تفنگ چی های خلخالی بعدها گفت: تیمسار جهانبانی اجازه نداده بود چشمش را ببندند چون که می خواست شاهد پرواز گلوله ها باشد

  زمانی که سپهبد جهانبانی را برای محاکمه آوردند، کاغذی بر گردنش انداختند تا جرمش را بنویسند، اما به نظر می رسید او جرمی نداشت، کسی هم پیدا نشد شهادت دهد او جرمی انجام داده. پس روی کاغذ سفید نوشتند: سپهبد نادر جهانبانی عامل فساد

  در خاطرات سفیر اسرائیل آمده که ژنرال به احمد خمینی گفت: من از توی عرب ایرانی ترم !!!
 • 40 plusses - 3 comments - 14 shares | Read in G+
 • Vahid Online2014-03-30 13:52:56
  RESHARE:


  Reshared text:
  دو ماه دیگه، رهبری آیت‌الله #خامنه_ای 25 سال رو سپری میکنه؛ این هش‌تگ رو پیشنهاد میکنم:
  #ربع_قرن_رهبری
 • 59 plusses - 6 comments - 1 shares | Read in G+
 • Vahid Online2013-05-18 19:51:51
  آیا برای حفظ یک رابطه زناشویی باید از فیس‌بوک خارج شد؟
  [اگر همه‌اش رو نمی‌خونید بخش آخر یعنی «آینه تمام قد»‌ رو بخونید]

  بی‌بی‌سی، شهرزاد پورعبدالله  +Shahrzad Pourabdollah ، مشاور و روان‌درمانگر:
  شبکه‌های اجتماعی در اینترنت عمر زیادی ندارند. از تبدیل فیس‌بوک به یکی از مهم‌ترین محافل ارتباطی بین افراد در اینترنت تنها چند سال بیشتر نمی‌گذرد. اما همین چند سال هم ظاهرا برای تاثیرگذاری عمیق بر روابط انسان‌ها کافی بوده است.

  برای خیلی‌ها فیس‌بوک سریع‌ترین و آسان‌ترین راه برقراری ارتباط با دوستان و بستگان است. برای عده‌ای امکان یافتن دوستان قدیمی است که فیس‌بوک را جذاب می‌کند. حس نزدیکی بین افرادی که ممکن است به صورت فیزیکی از هم بسیار دور باشند هم از عوامل دیگر جذابیت این شبکه اجتماعی است. فیس‌بوک در عین حال به افراد این امکان را می‌دهد تا بر محدودیت‌ها و مشکلات ارتباط رودررو هم فائق آیند. برای افراد کمرو فیس‌بوک یا هر نوع امکان ارتباطی مجازی بزرگ‌ترین فرصت است تا حرفشان را بزنند و احساس خود را بدون ترس و واهمه بیان کنند.

  خصلت مجازی بودن شبکه‌های اجتماعی در ذهن کاربران این شبکه‌ها اغلب این تصور را ایجاد کرده است که گویی محدودیت‌ها یا قوانین و قواعد عرفی حاکم بر ارتباطات در دنیای واقعی، مشمول رفتار آنلاین آنها نمی‌شود. اما در واقع، نتیجه یکی است و این تنها وسیله ارتباطی و محل آن است که فرق کرده است. همین تصور شاید به یکی از عوامل مهم در به وجود آمدن انواع و اقسام سوءتفاهم‌ها، تنش‌ها و مشکلات بین افراد، به‌ویژه بین زوج‌ها بدل شده است.

  در گذشته هنگام بیان موضوعی خصوصی در یک میهمانی، اغلب نگاهی نیز به اطراف می‌انداختیم تا مطمئن شویم فقط فرد یا افراد مورد نظر شنونده باشند. اما در فضای مجازی بسیاری از کاربران ممکن است بی‌توجه به گستره وسیع دوستان فیس‌بوکی خود، همان موضوع را با تعداد بیشتری در میان بگذارند. موضوعی که ممکن است لزوما برای شریک زندگی‌شان خوشایند و قابل تحمل نباشد.

  از همین رو است که عضویت در این سایت‌ها درصورتی که به ماهیت آنها بی‌توجهی شود، بازی با آتش است. بی‌توجهی به قواعد عرفی که در دنیای بیرون به صورت خودکار بر روابط حاکم است، در فضای مجازی به مشکلاتی دامن می‌زند که به مراتب تبعات پیچیده‌تری خواهند داشت.


  عامل طلاق

  در سال‌های اخیر داستان‌های مختلفی درباره تبعات ارتباطات مجازی کاربران شبکه‌های اجتماعی در رسانه‌ها منتشر شده‌اند. به تازگی برخی آمار و ارقام رسمی و غیررسمی علت یک‌سوم طلاق‌ها را در کشورهای اروپایی از جمله بریتانیا به عضویت در شبکه‌های اجتماعی، به‌ویژه فیس‌بوک نسبت داده‌اند.

  حتی کار به جایی رسیده است که وکلا و حقوقدانان هم فیس‌بوک را عامل مخربی در روابط زناشویی قلمداد می‌کنند. آنها به مشتریان در حال جدایی خود پیشنهاد می‌کنند تا وقتی مراحل قانونی طلاق طی نشده است به عضویت خود در فیس‌بوک پایان دهند و از انتشار هرگونه پستی در آن خودداری کنند. چرا که دادگاه‌ها می‌توانند از فیس‌بوک به عنوان سند در روند رسیدگی به پرونده‌های طلاق استفاده کنند.

  اگر در گذشته پیدا کردن شواهدی که نشاندهنده عدم وفاداری همسر باشد به راحتی میسر نبود، امروزه استناد به عکس، ویدیو و پیغام‌های رد و بدل شده بر صفحه فیس‌بوک می‌تواند شواهدی برای اثبات بی‌توجهی، عدم‌وفاداری و روابط خارج از ازدواج تلقی شود.

  برای توضیح و یافتن علت بروز تنش بر اثر رفتار افراد در شبکه‌های اجتماعی، نگاهی به ساختار رابطه نزدیک آنها ضروری است. زوج، یک نهاد اجتماعی کوچک است. نهادی که هویتش بر پایه اعتقادات، سلایق و اهداف دو نفری تعریف می‌شود که آن را تشکیل می‌دهند. در عین حال این نهاد مانند هر نهاد دیگر اجتماعی نیازمند به رسمیت شناخته شدن توسط دیگران و دنیای بیرون است. دنیای بیرون هم انتظارات خاص خود را دارد. انتظاراتی که شاید بعضی‌ها علی‌رغم میل باطنی خود به آن تن دهند تا صرفا همرنگ جماعت شوند.

  هویت یک زوج که قبلا تنها با داشتن یک 'حلقه' به دست و معرفی همسر به فامیل و آشنایان صورت می‌گرفت، اکنون با یک کلیک و تغییر پروفایل در شبکه‌های اجتماعی و جایگزینی عکس قبلی با یک عکس دونفره انجام می‌شود

  امروزه برای اغلب افراد داشتن تلفن همراه، آدرس ایمیل و حتی عضویت در شبکه‌هایی نظیر فیس‌بوک از جمله این انتظارات محسوب می‌شود. در سال‌های اخیر نیز زوج‌ها باهم بودن و رسمیت رابطه‌شان را در چنین شبکه‌هایی اعلام می‌کنند و انتظار دارند که دیگران هم آنها را به عنوان زوج به رسمیت بشناسند.

  هویتی که قبلا تنها با داشتن یک 'حلقه' به دست و معرفی همسر به فامیل و آشنایان صورت می‌گرفت، اکنون تنها با یک کلیک و تغییر پروفایل در شبکه‌های اجتماعی و جایگزینی عکس قبلی با یک عکس دونفره انجام می‌شود. پس اگر شبکه‌های اجتماعی امکان رسمیت دادن به روابط عاطفی را دارند، آیا می‌شود که نقششان را در این روابط نادیده گرفت؟

  سوءتفاهم‌های ناشی از به اشتراک گذاشتن بخشی از اطلاعات شخصی از طریق یک نوشته، عکس یا ویدئو بخصوص برای آنهایی که به تازگی وارد یک رابطه عاطفی شده‌اند و ممکن است شناخت کافی از هم نداشته باشند، می‌تواند خطری جدی برای رابطه محسوب شود.

  معمولا در ابتدای یک رابطه، دو طرف نیاز شدیدی به باهم بودن دارند و اکثرا ترجیح می‌دهند که وقت آزادشان را با هم صرف کنند و پیله‌ای دور خودشان بتنند. عضویت در یک شبکه اجتماعی ممکن است سوراخی در این پیله شکننده ایجاد کند و مانع شکل‌گیری اعتماد متقابل شود. اعتمادی که از عوامل حیاتی عبور موفق از این دوران محسوب می‌شود.


  حوزه شخصی، حوزه زناشویی

  بعضی از کسانی که به خاطر مشکلاتی مربوط به شبکه‌های اجتماعی به من و دیگر همکاران مشاورم مراجعه می‌کنند، فیسبوک را عامل شروع جروبحث‌های خود می‌دانند. آنها می‌خواهند بدانند که در چه نوع رابطه‌ای قرار گرفته‌اند؟ آیا ریشه اختلافشان بی‌اعتمادی، حسادت و حساسیت بیش از حد آنهاست یا در رابطه‌ای قرار گرفته‌اند که طرف مقابل به برخی از اصول بنیادینی که لازمه تداوم یک ارتباط سالم است، پایبند نیست.

  اینجاست که فرصت مناسبی فراهم می‌شود تا توجه آنها را به سوالی اساسی جلب کرد: به عنوان عضوی از یک رابطه زناشویی چه چیزهایی را مربوط به حوزه شخصی می‌دانند و چه چیزهایی را به حوزه زناشویی نسبت می‌دهند، حوزه‌ای که به شخص مقابل هم مربوط می‌شود.

  به نظر من زوج‌ها بخصوص در ابتدای یک رابطه، باید تعریف مشخصی از حوزه شخصی و حوزه زناشویی داشته باشند. انتقال برخی مسائل زناشویی به دیگران از هر طریقی که باشد، همیشه برای طرف مقابل قابل پذیرش نیست و گذاشتن برخی اطلاعات روی فیس‌بوک هم از این قاعده مستثنی نیست.

  بعضی زوج‌ها معتقدند که اختلاف سلیقه، نارضایتی‌هایشان از یکدیگر و دلخوری‌های کوچکی که بینشان پیش می‌آید، تنها و تنها به خودشان مربوط است و تا جایی که امکان دارد، خودشان باید آنها را حل کنند. این گروه تصور روشنی از حریم خصوصی خود دارند و به تبع آن، اطرافیانشان نیز حد و مرزهای این حریم را رعایت می‌کنند.

  گروهی دیگر، برعکس، کوچک‌ترین حرف، عمل و رفتار همسرشان را به اطرافیان منتقل می‌کنند. مرز حوزه شخصی و عمومی این افراد چندان روشن نیست و در نتیجه، دیگران هم نمی‌دانند که چه زمانی و کجا آن را محترم بشمارند. این دسته عادت دارند که در پست‌هایشان (در شبکه‌های اجتماعی) خصوصی‌ترین اتفاقات زندگیشان را از طریق نوشته، عکس یا فیلم به اشتراک بگذارند. محتویاتی که به برخی از کاربران دیگر در فضای مجازی امکان لایک زدن یا نظر دادن می‌دهد. نظری که ممکن است خوشایند همسرشان نباشد و موجبات دلخوری او را فراهم آورد، حسادت او را تحریک کند یا احساس امنیت را از او بگیرد.

  طبیعتا احتمال اینکه عضویت در شبکه‌های اجتماعی برای گروه اول ایجاد مشکل کند، به مراتب کمتر از گروهی است که مرزبندی مشخصی بین حوزه فردی و زناشویی خود با حوزه عمومی ندارند.


  آینه تمام قد

  فضای مجازی نه تنها امکان معاشرت را علی‌رغم فاصله جغرافیایی کاربران با هم فراهم می‌کند، بلکه به بسیاری، امکان بیان نکاتی را می‌دهد که در فضای غیرمجازی نمی‌توانند به زبان بیاورند. این خصلت، روابط را در چارچوب فضای مجازی بخصوص برای آنهایی که یاد نگرفته‌اند حد خود را با دیگران مشخص کنند یا تفاوتی بین حوزه فردی و حوزه زوج و عمومی بگذارند، پیچیده می‌کند.

  اگر در یک مهمانی مردی زنی را جذاب ببیند، یا به خودش اجازه نمی‌دهد چنین چیزی را به زبان بیاورد یا اگر هم چیزی بگوید، معمولا آن را به طور خصوصی مطرح می‌کند. اما این فرد ممکن است در فضای مجازی برای لایک زدن عکس همان زن ملاحظاتی را که در مهمانی در نظر می‌گرفت، فراموش کند و نظری هم زیر عکس بگذارد. لایک و نظری که همزمان شاید صدها نفر از آن مطلع شوند.

  به باور من، فیس‌بوک به خودی خود خطری برای روابط زناشویی نیست. فیس‌بوک در واقع همچون آینه تمام قدی است که واقعیت‌های موجود را منعکس می‌کند. اگر افراد بی‌دلیل و به شکل بیمارگونه شکاک نباشند، معمولا فقط وقتی به هم مشکوک می‌شوند که یا اساسا نتوانسته‌اند محیط امنی در رابطه‌شان ایجاد کنند یا اعتمادشان به دلایلی از طرف مقابل سلب شده است. در چنین شرایطی قبلا سراغ نامه‌ها و دفترچه خاطرات و وسایل شخصی هم می‌رفتند و امروزه سراغ ایمیل، تلفن همراه و فیس‌بوک همدیگر می‌روند.

  کسانی که بعد از مدتها بودن در یک رابطه و داشتن فرصت کافی برای شناخت یکدیگر، به خاطر نداشتن رمز ایمیل همسرشان، تعداد دوستان زن یا مردش، اجتنابش از گذاشتن عکس دونفری و ذکر اینکه مجرد است یا متاهل، با هم جروبحث و دعوا می‌کنند، شاید بهتر باشد دلیلش را جای دیگری جستجو کنند.

  آنها حتما باید با هم درباره انتظاراتشان از یکدیگر و تعریفی که هرکدام از رابطه دارند، صحبت کنند. تعریف ما از حوزه شخصی به تجربه ما در محیط خانوادگی که در آن بزرگ شده‌ایم، مرتبط است. ممکن است فردی در محیطی بزرگ شده باشد که مرزهای حوزه شخصی در آن پررنگ بوده است و در نتیجه به حفظ فضای خصوصی در رابطه زناشویی خود حساس باشد. چنین فردی احتمالا نه خود به سراغ تلفن و ایمیل همسرش می‌رود و نه به او اجازه چنین کاری را می‌دهد. رفتاری که ممکن است برای طرف مقابل بخصوص وقتی از محیط خانوادگی کاملا متفاوتی می‌آید قابل فهم و پذیرش نباشد و به حساب پنهان‌کاری و ریگی در کشف داشتن گذاشته شود.

  گاه سوءتفاهم تنها و تنها به خاطر درک متفاوت از حوزه شخصی بروز می‌کند و همیشه نباید آن را به حساب عدم‌علاقه یا بی‌توجهی یا خیانت گذاشت. فهم و درک متقابل از انتظارات طرف مقابل قطعا می‌تواند مانع بروز بسیاری از مشکلات زوج‌ها شود که در آن صورت، طبیعتا نه فیس‌بوک و نه هیچ محیط مجازی یا واقعی دیگری هم نمی‌تواند رابطه را به خطر اندازد.
 • 47 plusses - 9 comments - 7 shares | Read in G+
 • Vahid Online2013-06-18 17:08:14
  #Sari #ساری
  شعار روحانی میدن و یار دبستانی می‌خونند

  apastorof Instagram #ایران #فوتبال #جام‌جهانی #جام_جهانی #IRan #WorldCup #Soccer #Football #WorldCup2014
 • 61 plusses - 1 comments - 2 shares | Read in G+
 • Vahid Online2013-06-14 18:14:40
  RESHARE:


  Reshared text:
  به همراه خانواده رفتیم رای دادیم، 10 رای به نامت نوشتیم حسن روحانی، امیدوارم زندانیانمونو آزاد کنی، و عزت هر ایرانی رو بهش برگردونی
 • 61 plusses - 1 comments - 2 shares | Read in G+
 • Vahid Online2012-09-08 04:37:53
  RESHARE:


  Reshared text:
  الان دیگه وقتشه سربازان گمنام امام زمان چند تا جاسوس کانادایی رو دستگیر کنن
 • 61 plusses - 1 comments - 2 shares | Read in G+
 • Vahid Online2012-08-15 01:19:46
  «بی تقاوتی رسانه ملی نسبت به زلزله آذربایجان شرقی!»
  رضا باقری، خبرگزاری فارس!
  http://www.farsnews.com/plarg.php?nn=235921&st=512790
 • 57 plusses - 2 comments - 4 shares | Read in G+
 • Vahid Online2012-09-27 12:50:24

  آقای مهمانپرست، از چرخه بی رحم خشونت عبرت بگیر

  اونجا که میگه «بگذارید مثالی بزنم...»

  مصطفی خسروی، ادوار نیوز:
  جناب آقای مهمان پرست،
  سخنگوی محترم وزارت امور خارجه ایران
  پیش از هر چیز، لازم می دانم به عنوان یک ایرانی مراتب اعتراض و تاسف خود را از حادثه ای که برایتان رخ داده و عده ای شما را تنها به خاطر داشتن عقایدی متفاوت آن هم در کشوری بیگانه و غریب (آمریکا) مورد ضرب و شتم قرار دادند، اعلام کنم.

  حقیقت را بخواهید شاید اگر ۵۰ سال دیگر هم می گذشت، دلیلی و ضرورتی برای نگارش نامه ای خطاب به شما پیدا نمی کردم، اما خوب چه کنیم که چرخ گردون قواعد خاص خود را دارد.

  باید عرض کنم آن چه که روز گذشته ما دیدیم و شنیدیم، ناگوار و دلخراش بود؛ ضرب و شتم یک ایرانی آن هم با فحش هایی رکیک و زشت توسط هموطنانش در غربت، بماند که شما آنجا تنها یک ایرانی نبودید و متاسفانه از بد روزگار، چندی است که دنیا شما را به عنوان صدای جمهور (دزدیده شده) ما ایرانیان هم می‌شناسد.

  در این میان صورت رنگ پریده و بهت زده شما، که هاج و واج نظاره گر و مفعول خشونت خیابانی مردم بود، حتی احساساتمان را هم درگیر کرد.

  گرچه می دانم این حادثه تلخ، آثار نیکویی در حیات دنیوی شما خواهد داشت و چه بسا، نظام جمهوری اسلامی از شما قهرمانی بسازد و مدتی هم از مزایا و عواید آن کامیاب گردید، اما بگذارید تا دیر نشده و توپخانه تبلیغات نظام، آتش جشن تان را فراهم نکرده، کمی با هم حال و روز دیروزتان را مرور کنیم.

  شما را به اتهام اختلاف در عقیده و عمل، بی هیچ حکم و محکمه ای غافلگیر کردند، ناجوانمردانه زدند، خود و خانواده تان را با شنیع ترین الفاظ نواختند، آن هم میانه ی یک خیابان شلوغ، جایی که صدها نفر نظارگر بودند، پلیس هم بود، محافظان تان هم بودند، دوربین ها و خبرنگار ها هم بودند و البته خدا را شکر که غائله با دخالت پلیس، به عنوان مامور تامین امنیت انسان ها، به پایان رسید.

  ولی الحق و الانصاف باید خدا را شاکر باشید، چرا که شرایط می توانست به مراتب وخیم تر، غیر انسانی تر و وحشیانه تر از آن چه که رخ داد به وقوع بپیوندد.

  بگذارید مثالی بزنم:

  شاید فراموش کرده باشید اما در همین ایران ما، همین کشور عزیز و پرافتخاری که شما امروز از جانب مردمان و دولتش سخن می گویید، حوادث ناگوارتری هم در کف خیابان ها و حتی بدتر، در محضر قانون رقم خورده است، *دختری که نه سخن گوی کسی بود و نه جیره خوار فرقه ای، در روزی که لب از اعتراض دوخته بود، سینه اش به ضرب گلوله ای شکافته می شود.

  پسری که اتفاقا پدرش را خوب می شناسید، به اتهام همان اختلاف عقیده و نظر، آنچنان مورد ضرب و شتم قرار می گیرد که صورتش شکافته و جان به جان آفرین تسلیم می کند.

  سردار سپاهی را که سالهای جوانی اش را در خدمت نظام و انقلاب بود، بار ها و بارها در مقابل دیدگان دوستان و یارانش شکنجه می کنند و با الفاظی رکیک تر از آنچه شما دیروز شنیدی، از او می خواهند به روابط جنسی خود با زنان و دختران شخصیت های سابق نظام اعتراف کند.

  جوان رشیدی که عمرش را در راه دفاع از حقوق دانشگاهیان سپری کرده، نه از سوی مردم ناشناس، که از سوی ماموران اجرای عدالت، بارها و بار ها سرش در کاسه توالت فرو می رود و کف پایش با کابل سیاه می شود. انسان شریفی را می شناسم که چون مانند دوستان شما فکر نمی کرد و نمی نوشت، نزدیک به 20 شبانه روز در قبری کوچک مدفون شد، ماموران قانون، کنار صورتش گلوله شلیک کردند تا از عقیده خود برگردد و آنقدر با دو دست گلویش را فشردند تا از هوش رفت.

  آری جناب سخن گو!

  ایران ما در سال های اخیر که همزمان با دولت مردمی! شما در کشور بوده، حوادث این چنینی بسیار به خود دیده است و از همین روی ما نیز خوب می دانیم که مورد خشونت قرار گرفتن هر فردی تا چه اندازه می تواند ناراحت کننده باشد، چرا که هم جسم و هم روح آدمی توامان خرد می شوند، البته از چه کسی و کجا و چرا کتک خوردن نیز می تواند از درد روح بکاهد و یا بر آن بیافزاید.

  نشان بدان نشان، که ندا آقا سلطان و محسن روح الامینی تا قرن های قرن نام شان در تاریخ ایران به نیکی، عزت و احترام برده خواهد شد و حمزه کرمی و عبدالله مومنی و احمد زیدآبادی برای نسل امروز و فردای این کشور، مظهر استقامت و پایداری خواهند بود، اما شما...

  بگذارید صادقانه بگویم تصاویر دردناک نزاع خیابانی ایرانیان با دولت مردشان در نیویورک، حادثه ی دیگری را به ذهنم تداعی کرد. همان صحنه دلخراش و معروف که جوان لیبیایی خشمگین، چاقویی را از پشت به بدن معمر قذافی دیکتاتور کشور سابقا دوست لیبی فرو کرد و پرونده ده ها سال استبداد و خشونت را خشم خود مختومه کرد... و حال ما بیمناکیم از فردا و فردا ها و مطمئن باشید این دغدغه مختص به من و امثال من نبوده چرا که امروز میلیون ها ایرانی نسبت به سرنوشت فردای کشورشان نگرانند.

  آری تمام دل نگرانی ما این است که شما و امیران و آمرانتان با ندانم کاری ها، بغض ها و کینه های تان، با نادیده گرفتن مردمان زجر دیده و جوانان سرخورده، با ماجراجویی های رعب انگیز بین المللی، با تکیه بر امیال و آروزهای خونین رهبرتان، کار را به جایی رسانید که ایرانِ فردا، صحنه خشونت های خیابانی و تسویه حساب هایی از این دست شود.

  آقای مهمانپرست!

  خواه ناخواه، شما امروز به خانواده قربانیان خشونت پیوسته اید، خشونتی که اگر مهار نشود احدی از چرخه بی رحم آن در امان نخواهد ماند، نگرانی ما از روزی است که میان شما و مردم، تنها رودی از خون حکم کند.

  ‫ﻃــﺮﯾﻘﯽ ﺑﻪ دﺳﺖ آر و ﺻﻠﺤﯽ ﺑﺠﻮي ﺷﻔﯿــﻌﯽ ﺑـﺮاﻧـﮕــﯿﺰ و ﻋﺬري ﺑـﮕﻮي

  ﻓـﺮاﺷــﻮ ﭼﻮﺑــﯿﻨﯽ درِ ﺻــﻠﺢ ﺑـــﺎز ﮐـــﻪ ﻧـﺎﮔﻪ در ﺗــﻮﺑــﻪ ﮔـــﺮدد ﻓﺮاز‬‬
 • 53 plusses - 3 comments - 6 shares | Read in G+
 • Vahid Online2012-10-25 04:01:10

  بازتاب امروز: آقای احمدی‌نژاد؛ عجله نکنید، انشاء‌الله اوین را خواهید دید
  دیگربان:

  سایت «بازتاب امروز» در واکنش به درخواست محمود احمدی‌نژاد برای بازدید از زندان اوین٬ با انتشار یادداشت معناداری خطاب به وی نوشت: «آقای احمدی‌نژاد؛ عجله نکنید، انشاء الله اوین را هم به زودی خواهید دید.»
  این سایت پس از گذشت چند ساعت بدون ارائه توضیحی اقدام به حذف یادداشت مذکور کرد.

  متن کامل این یادداشت به این شرح است:
  تصمیم محمود احمدی‌نژاد در ماه‌های پایانی دولت خود برای بازدید از اوین، تناقضات فراوانی را درباره اقدامات وی مطرح کرده است.
  احمدی‌نژاد که طی هفت سال گذشته از طریق دولت و دفترش نقش کمی در زندانی شدن خبرنگاران و روزنامه نگاران نداشته است، اکنون در ماه‌های پایانی حکومت خود، به دلیل زندانی شدن یکی از اعضای حلقه نخست خود، تصمیم به بازدید از زندان اوین گرفته است.

   این در حالی است که طی هفت سال گذشته، چندین روزنامه به خاطر انتقاد از احمدی‌نژاد توقیف شدند؛ صد‌ها روزنامه نگار اخراج، بیکار و بعضا ناگزیر به مهاجرت گردیدند، ده‌ها سایت فیل‌تر و توقیف شدند، تعداد زیادی وبلاگ نویس دستگیر و زندانی شدند و حتی یک بار یکی از روزنامه نگاران به دلیل اطلاع رسانی در باره سگ‌های تیم حفاظتی احمدی‌نژاد دستگیر و به زندان اوین برده شد و جالب‌تر اینکه وی در طول این همه برخورد، نه تنها چندان ابراز نارضایتی از این وضعیت نمی‌کرد، بلکه بهترین روابط را با سعید مرتضوی، دادستان وقت تهران که احکام دستگیری توسط وی صادر می‌شد، برقرار کرده و به پاس خدمات شایان توجه مرتضوی، ابتدا وی را به سمت ریاست ستاد قاچاق کالا و ارز و سپس به عنوان رییس سازمان تامین اجتماعی منصوب کرد و دو بار ساختار این سازمان را برای حفظ وی تغییر داد.
  اکنون که سایه برخورد‌ها به تیم وی رسیده، یکباره احمدی‌نژاد نگران وضعیت زندان اوین و مخالف برخورد با روزنامه نگاران شده است، جناب احمدی‌نژاد مطمئن باشند بزودی و با پایان اعتبار خط قرمز تعیین شده به آرزوی خود خواهند رسید و زندان اوین را که طی سال‌های گذشته منزل دوم منتقدین احمدی‌نژاد بوده است، زیارت خواهند کرد.

  نیمروز نیز در این باره نوشته است: بنظر می‌رسد که در شرایط کنونی بهتر است دولت مسائل خود را اولیت بندی کند و مسائلی نظیر مشکلات معیشتی را رئیس جمهور شخصا بر عهده بگیرد و مسائلی نظیر بازدید از زندان اوین و سرکشی به وضعیت مجرمین و زندانیان را بر عهده رحیمی معاون اول خود بسپارد و یا حتی سعید مرتضوی نیز می‌تواند در این موضوع با توجه به سابقه حضورش در دستگاه قضا و شناخت کافی از زندان‌ها این ماموریت را بر عهده بگیرد

  http://www.digarban.com/node/9359
 • 45 plusses - 5 comments - 10 shares | Read in G+
 • Vahid Online2012-03-29 19:49:26
 • 45 plusses - 5 comments - 10 shares | Read in G+
 • Vahid Online2011-11-17 01:19:07
  یک دختر 20 ساله مصری که می گوید عضو جنبش 6 آبریل است با انتشار عکس کاملا برهنه خود روی وبلاگ ، فیسبوک و تویتر شخصی اش جنجال به راه انداخت .

  علیا ماجده المهدی که امروز چهارشنبه بیست ساله شد اقدام خود را "جنبش آزادیخواهی اونلاین" نامیده است و دختران عرب دیگری نیز اعلام داشتند برای همبستگی با علیا عکس های برهنه خود را رسانه ای خواهند کرد .

  عکس علیا همچنان بر روی صفحات شخصی وی در شبکه های اجتماعی و نیز یوتیوب قرار دارد . هنگامی که وی روز یکشنبه گذشته به عنوان نخستین دختر عرب دست به چنین اقدامی زد و دیوارهای حیا در جوامع عرب را شکست ، هزاران نفر از کاربران خشمگین، کنجکاو و هوادار علیا نسبت به این جنجال واکنش نشان دادند.

  العربیه.نت نیز با فرستادن پیامی بر روی صفحه علیا در فیسبوک از وی خواست توضیحاتی درباره عکس یادشده بدهد اما وی تاکنون پاسخی به درخواست العربیه.نت نداده است.

  علیا در وبلاگ شخصی خود که آن را "مذكرات ثائرة" ( یادداشت های یک زن انقلابی) نامیده است در زیر عکس بزرگ خود نوشته است ، "نخست درباره زنانی که در آغاز دهه 70 میلادی در دانشکده هنرهای زیبا به عنوان مدل در برابر نقاشان مرد لخت می شدند قضاوت کنید و کتاب های هنری را پنهان کرده ، مجسمه های برهنه را بشکنید ، سپس در برابر آینه لخت شوید و بدن های خود را که بادید تحقیر آمیز به آنها نگاه می کنید به آتش بکشید تا پیش از فرستادن اهانت هایی با مضمون تبعیض جنسی به من و نفی حق آزادی بیان من ، برای همیشه از عقده های جنسی خود رها شوید ".

  علیا در زیر عکس خود عکس برهنه یک مرد جوان مصری را گیتار به دست منتشر کرده است . در این صفحه همچنین تابلویی از کار فادی موریس که دختر لختی را نقاشی کرده است و نیز عکس های زنان لخت دیگر نیز منتشر شده است. علیا سه عکس مختلف از خود منتشر کرده است ؛ یکی با نوار چسب بر روی لب های خود ، و دیگری با نوار چسب بر روی چشمان خود ، اما بار سوم به جای پوشاندن گوش های خود با نوار چسب جای دیگری از بدنش را پوشانده است .

  در هر ثانیه سه نفر به بینندگان این وبلاگ افزوده می شود و بیشترین آنها که از کشورهای مختلف عربی هستند با وی اعلام مخالفت کرده اند ، اما جالب این که تعداد زنانی که با وی اعلام هبستگی کرده اند بیشتر است. برخی از آنها نیز اعلام داشته اند در شرایط مناسبی عکس های لخت خود را منتشر خواهند کرد .

  از سوی دیگر جنبش 6 آوریل که یکی از مهمترین گروه هایی است که انقلاب علیه حسنی مبارک را رهبری کرد با انتشار بیانیه ای که نسخه ای از آن به العربیه.نت فرستاده شد عضویت علیا در این جنبش را رد کرد و به دنبال آن علیا نیز اعلام کرد که عضو این جنبش نیست در حالیکه پیشتر خود را وابسته به آن اعلام کرده بود.

  او تاکید کرد عکس های خود را در خانه پدری اش انداخته است نه در خانه دوست پسرش کریم عامر .
 • 41 plusses - 6 comments - 12 shares | Read in G+
 • Vahid Online2013-08-05 21:29:27
  RESHARE:


  Reshared text:
  میانگین سنی هیات وزیران در جمهوری اسلامی ایران

  میانگین سن هیات وزیران در 24 سال گذشته، از 41 سال تا 58 سال است که جوانترین آنها به دولت اول آقای هاشمی رفسنجانی و پیرترین آنها به دولت آقای حسن روحانی تعلق دارد.

  دولت آقای هاشمی رفسنجانی (دوره یکم): 41 سال ـ متولدان 1327
  دولت آقای هاشمی رفسنجانی (دوره دوم): 44 سال ـ متولدان 1328
  دولت آقای خاتمی (دوره یکم): 45 سال ـ متولدان 1331
  دولت آقای خاتمی (دوره دوم): 47 سال ـ متولدان 1333
  دولت آقای احمدی‌نژاد (دوره یکم): 49 سال ـ متولدان 1335
  دولت آقای احمدی‌نژاد (دوره دوم): 50 سال ـ متولدان 1338
  دولت آقای روحانی (یک دوره): 58 سال ـ متولدان 1334

  بنابرین دولتی که باید براساس یک سنت 24 ساله حکومت‌داری، به دست متولدان سال 1340 مدیریت می‌شد، در دستان افرادی شش سال پیرتر قرار گرفته است.
  به بیان دیگر، از نظر سنی، به نظر می‌رسد کابینه آقای حسن روحانی برای تصدی دولت در سال 1384 چیده شده و هشت سال دیرتر بر سر کار آمده است!
 • 52 plusses - 11 comments - 3 shares | Read in G+
 • Vahid Online2012-10-03 22:12:03

  کلینتون: در صورت همکاری ایران، تحریم‌ها می‌تواند به سرعت کاهش یابد

  هیلاری کلینتون، وزیر امور خارجه آمریکا با اشاره به ناآرامی‌های امروز تهران و سقوط ارزش ریال، گفته است که اگر دولت ایران با قدرت‌های جهانی برای روشن کردن ابهاماتی که در مورد برنامه اتمی‌اش مطرح است همکاری کند، تحریم‌ها علیه این کشور می‌تواند به سرعت کاهش یابد.

  بی‌بی‌سی:
  خانم کلینتون در عین حال به خبرنگاران گفت که اقدامات دولت ایران عامل اصلی سقوط ارزش پول ملی این کشور بوده است نه تحریم های غرب.

  او گفت: "دولت ایران تصمیماتی اتخاذ کرده که هیچ ربطی به تحریم ها نداشته و این تصمیمات بر اوضاع اقتصاد در داخل این کشور اثر گذاشته است... البته تحریم ها هم تأثیر خود را داشته، اما این تأثیرات می تواند در کوتاه مدت برطرف شود، به شرطی که ایران به همکاری صادقانه با گروه ۱+۵ و بقیه جامعه بین المللی تمایل نشان دهد".

  روند کاهش ارزش ریال از حدود یک سال پیش آغاز شد، اما تشدید تحریم های بین المللی از ابتدای ماه ژوئیه (۱۱ تیر) باعث پائین آمدن میزان فروش نفت ایران و محدود شدن امکان انتقال پول حاصل از فروش نفت به داخل ایران شد و به این ترتیب به نظر می رسد که دسترسی دولت به ارز خارجی به شدت کاهش یافته است.

  این شرایط در کنار بالاگرفتن حس ناامنی در افکار عمومی ایران باعث شده است که سقوط ارزش ریال در روزهای اخیر شدتی بی سابقه پیدا کند.

  امروز چهارشنبه ۱۲ مهر (۳ اکتبر) بخش های بزرگی از بازار تهران تعطیل شد و گروهی از معترضان به بی ثباتی اقتصادی و سقوط ارزش ریال در خیابان های مرکزی تهران تجمع و راهپیمایی کردند.

  دولت ایران و رقیبانش در سایر قوای حکومتی ایران در دو روز گذشته یکدیگر را به بی کفایتی و عدم همکاری در جهت حل بحران ارزی متهم کرده اند و هر دو می گویند که طرف مقابل می خواهد از این شرایط برای تسویه حساب سیاسی استفاده کند.
 • 52 plusses - 11 comments - 3 shares | Read in G+
 • Vahid Online2012-08-19 11:09:56
  اشتون اظهارات رهبر و رییس جمهوری ایران علیه اسرائیل را محکوم کرد

  روز جمعه بان گی‌مون، دبیرکل سازمان ملل متحد، نیز «اظهارات ضداسرائیلی» رهبران جمهوری اسلامی ایران در «روز قدس» را محکوم کرده و این سخنان را «نگران‌کننده، توهین‌آمیز و تحریک‌کننده» نامید.

  رادیو فردا:
  پس از اعتراض آمریکا، سازمان ملل و فرانسه نسبت به حملات لفظی شدید سران ایران علیه موجودیت کشور اسرائیل، کاترین اشتون، مسئول سیاست خارجه اتحادیه اروپا نیز روز شنبه ۲۸ مرداد این اظهارات را «زننده و نفرت‌بار» نامیده و آن را شدیداً محکوم کرد.

  محمود احمدی‌نژاد، رییس‌جمهوری ایران، روز جمعه در سخنرانی خود به مناسبت «روز قدس» کشور اسرائیل را به «غده» سرطانی تشبیه کرد و «مقابله با موجودیت» این حکومت را «باز کردن راه برای نجات همه بشریت» دانست.

  این هفته هم‌چنین سخنان سال ۸۸ آیت‌الله خامنه‌ای، رهبر جمهوری اسلامی، با موضوع «نابودی اسرائیل» و تشکیل یک خاورمیانه جدید «اسلامی» در وب‌سایت رهبر ایران بار دیگر انتشار یافت.

  به گزارش خبرگزاری رویترز، سخنگوی خانم اشتون طی بیانیه‌ای اعلام کرد که کاترین اشتون «اظهارات زننده و نفرت‌بار رهبر و رییس جمهوری اسلامی ایران مبنی بر تهدید موجودیت اسرائیل را قویاً محکوم کرده و تأکید می‌کند که حق موجودیت اسرائیل نباید زیر سؤال برود.»

  این بیانیه می افزاید که کاترین اشتون «از ایران می‌خواهد تا نقشی سازنده در منطقه ایفا کند و از رهبران ایران انتظار دارد تا به کاهش تنش‌ها کمک کنند و نه اینکه دست به افزایش تنش بزنند.»

  کاترین اشتون ریاست گروه مذاکره‌کنندگان هسته‌ای متشکل از شش قدرت غربی را با ایران برعهده دارد و شدت لحن این بیانیه تازه او علیه ایران تاکنون کم‌سابقه بوده‌است.

  روز جمعه بان گی‌مون، دبیرکل سازمان ملل متحد، نیز «اظهارات ضداسرائیلی» رهبران جمهوری اسلامی ایران در «روز قدس» را محکوم کرده و این سخنان را «نگران‌کننده، توهین‌آمیز و تحریک‌کننده» نامید.

  وی افزود که «تمامی رهبران در منطقه باید در این برهه از زمان از سخنان خود برای کاهش تنش‌ها استفاده کنند و نه برای افزودن بر تنش‌ها.»

  پیش از وی تامی ویـِتور، سخنگوی شورای ملی امنیت آمریکا، نیز با محکوم کردن شدید این اظهارات گفته‌بود: «اگر ایران آن‌ طور که احمدی‌نژاد می‌گوید نگران حقوق بشر است پس باید حمایت خود از حملات بی‌رحمانه بشار اسد، رییس‌جمهوری سوریه، علیه مردم آن کشور را متوقف کند».

  ونسان فلوریانی، معاون سخنگوی وزارت خارجه فرانسه، نیز سخنان محمود احمدی‌نژاد در روز قدس را «غیرقابل قبول» نامیده و در ادامه گفت که «به ایران یادآوری می‌کنیم که هیچ‌گاه نخواهیم گذاشت حق اسرائیل برای داشتن یک زندگی صلح‌آمیز زیر سؤال برود.»

  بر پایه منشور سازمان ملل متحد، «تمامی کشورهای عضو باید از تهدید دیگر کشورها یا استفاده از زور علیه تمامیت ارضی یا استقلال سیاسی هر کشور دیگر خودداری کنند».

  حملات لفظی مقام های جمهوری اسلامی ایران علیه اسرائیل در حالی ادامه دارد در روزهای اخیر بر شمار گزارش‌های مربوط به احتمال حمله اسرائیل به تأسیسات هسته‌ای ایران افزوده شده است.

  http://www.radiofarda.com/content/f12_ashton_condemns_iran_remarks_on_israel/24681470.html

  Photo: Tolga Adanali / POOL ANATOLIA
  دیدار کاترین اشتون و سعید جلیلی در استانبول
 • 26 plusses - 51 comments - 1 shares | Read in G+
 • Vahid Online2012-08-30 18:17:05
  حمیدرضا ترقی، عضو شورای مرکزی حزب موتلفه گفت آقای مرسی به هیچ وجه علیه بشار اسد حرفی نزده بلکه از رژیم سوریه دفاع کرده است.

  وی در پاسخ به این پرسش که نخست وزیر و هیات سوریه ای به دلیل شنیدن مواضع آقای مورسی علیه رژیم سوریه، نشست را ترک کرده اند می‌گوید: چنین چیزی دروغ است، من خودم صحبت های آقای مورسی را شنیده ام، رییس جمهور مصر حتی یک کلمه هم علیه رژیم سوریه حرف نزد.

  بهش میگه الجزیره، العربیه و... کلی شبکه زنده یا غیر زنده پخش کردند اون حرفها رو، حتی نیازی به ترجمه هم نداشتند که بگیم تحریف کردند چون خودشون عرب زبان بودند.
  میگه اینها رسانه‌های دروغ پرداز آمریکایی هستند!

  یکی ندونه انگار این آمریکاست که ولی فقیه داره که مادامالعمر هم هست و یک صدا و سیما داره که در انحصار همونه و ایرانه که صدها شبکه تلویزیون خصوصی داره که توشون میشه هر حرفی علیه بالاترین مقام سیاسی زد و یا حتی مسخره کردش و دستش انداخت و تازه اون صاحب مقام تغییر هم  می‌کنه هرچند سال

  یک جا هم گفت شاید رفتند دستشویی
  مسیح پرسیده یعنی همه باهم؟! 
  :))
  اینجوری لحنش منعکس نمیشه . باید خودتون بشنوید که چطور وقیحانه تکذیب می‌کنه.
  البته اول فایل اون صدای شجونی از همه جا بی‌خبره بعد از اون نوبت صدای ایشون میشه!
 • 48 plusses - 12 comments - 5 shares | Read in G+
 • Vahid Online2013-06-19 14:29:53
  RESHARE:


  Reshared text:
  شادی هنوز برای مردان است
  بیش از صد زن را که مقابل درب غربی ورزشگاه آزادی ایستاده بودند با بی احترامی بیرون کردند.مردهایی که در حمایت از زنان از رفتن به ورزشگاه خودداری کرده بودند با بر خورد و کتک از سوی نیروهای گاردی مواجه شدند. برخی از زنان نیز کتک خوردند.
  ما تنها یک شعار دادیم:استادیوم عالیه،جای زنا خالیه
 • 58 plusses - 5 comments - 2 shares | Read in G+
 • Vahid Online2012-09-12 15:04:14
  بالاترین: «ترانه ی جنجالی محسن نامجو پیرامون فلسفه ظهور»

  جنجال خودجوش:
  گویا محسن نامجو و هواداران خیلی روی واکنش‌های اسلامی برای مطرح شدن این آهنگ در مورد فلسفه ظهور امام زمان حساب کرده بودند. انقدر که بسان کیهان و فارس‌نیوز که قبل از برپایی یک راه‌پیمایی از حماسه بودن اون خبر می‌دن قبل از جنجال درست کردن این آهنگ بهش عنوان جنجالی دادند ولی هنوز که خبری نیست انگار.

  گویا اون دسته از مسلمانان تندرو هم فهمیدند که واکنش نشون دادن مثل کاری که با آهنگ شاهین نجفی کردند فقط باعث بیشتر مطرح شدن و مهمتر شدن و بیشتر شنیده شدن این آهنگ و در نتیجه بیشتر ریخته شدن قبح قضیه میشم. فتوای قتل ندن و تهدید هم نکنند فضا بازتر میشه و یکی یکی هنرمندان بعدی جرأت می‌کنند وجود نظرات متفاوت راجع به مقدسات یک عده‌ای رو فریاد بزنند و این تصویر که همه قبول دارند و همه باور دارند و... بشکنند. کلا حکایت اره است در ماتحت

  بالاترین:
  به نظر می‌رسد پس از تابو شکنی شاهین نجفی با ترانه ی جنجالی نقی، اینبار نوبت محسن نامجو رسیده تا با آهنگ سیزده هشت اعتقادات شیعیان را به چالش بکشد/ متن ترانه: کوچولو کوچولو کجایی، چرا پیش ما نیایی، تو که مثه من بچه‌ای، بچهٔ تو کوچه‌ای، کوچه که جای بازی نیست، مامان و بابش راضی نیست، شاید این جمعه بیاید شاید، آاااخ آغا جان، شاید این جمعه بیاید شاید... این‌ها همه یک جورایی از نقص بشریت، طاقت مرگو نداریم، راجع بهش می‌گیم نظریه، پس قرار نیست بیاد علاف کردن همه مونو، در Nighty seventy night لولو‌ها بردن ممه مون و... داروین کتابش چاپ شده ما نخریدیم، اصالت آقایونو خون دیدیم، خون دیدیمو چیزی ندیدیم، این خر دجال کی می‌اد، کی می‌اد، پس می‌اد، کعبهٔ آمال کی می‌اد، کی می‌اد، کی می‌اد... زیرِ بار باور له نه چه چه نه چه آکنده شدیم، نه کدخدای ده که، زیرِ زورِ باور کات شدیم، مات نه همه سولفات شدیم... ملت سال هاست می‌دونن چه کسی منتظر منجیه، آخرین کسی که اینو فهمید اسمش اکبر گنجیه ... کوچولو کوچولو کوچولو کجایی، چرا پیش ما نیایی، تو که مثه من بچه‌ای، بچهٔ تو کوچه‌ای

  http://balatarin.com/topic/2012/9/12/1011755
 • 37 plusses - 27 comments - 5 shares | Read in G+
 • Vahid Online2012-03-09 20:17:05
  RESHARE:


  Reshared text:
  این عکس رو مادرم از یک عکس فروش که 20 سال پیش در خیابون ها عکس میفروختن خریده.


  و تا این زمان نگه داشته.

  آره ما خونوادگی به این مرد ارادت داریم
 • 50 plusses - 7 comments - 6 shares | Read in G+
 • Vahid Online2013-05-15 15:09:45
  RESHARE:


  Reshared text:
  نتیجه سیاست خارجی ما این بوده که کشورهای جهان به دو دسته تقسیم شدند:

  - کشورهایی که ما را تحریم کرده‌اند
  - کشورهایی که از تحریم بودن ما سو استفاده می‌کنند و دارند ما را می‌چاپند
 • 60 plusses - 0 comments - 3 shares | Read in G+
 • Vahid Online2013-05-26 18:47:07
  بيست روز قبل کسانی که ملقب بودند به يگانی به نام يگان امداد نيروی انتظامی ، سگ هايی که در سطح شهر در حال تردد بودند و يا احيانا صاحبان آنها در حال حمل اين حيوانات در خودرو بوده اند را به صورت عدوانی و بعضا با ضرب و شتم حيوانات بازداشت کردند و بدون هيچ گونه رسيدی، اين حيوانات را به محلی در کهريزک منتقل کرده اند.

  تعداد اين حيوانات الان تقريبا به ۱۵۰ رسيده است و البته در حدود يک سوم از اين حيوانات متاسفانه در اين مدت تلف شده اند.
 • 52 plusses - 2 comments - 7 shares | Read in G+
 • Vahid Online2012-04-16 16:28:21
  RESHARE:


  Reshared text:
  می نویسیم: موسی و عیسی و می خوانیم: موسا و عیسا

  سوال: تولید ملی و ثروت ملی را چه بخوانیم؟!
 • 52 plusses - 2 comments - 7 shares | Read in G+
 • Vahid Online2013-07-08 02:24:51
  RESHARE:
  چقدر پیشرفت! با توجه به اینکه صاحب این سایت بهائیه من تصور نمی‌کردم پیروان امام خامنه‌ای روشون بشه که بگن از خدماتش استفاده می‌کنند و بهش سود مالی می‌رسونند!

  کلی حال من گرفته شده که مشتری صدا و سیمای ایران بودم ولی اگر قطع این خدمات دلیلی برای تأیید حرف «امام خامنه‌ای» در وحشی بودن مردم کشورهای غربیه، حکومتی که همه این سالها مردم خودش رو تحریم کرده و در حالی که خودش این همه شبکه ماهواره‌ای داره و برای مردم دنیا برنامه پخش می‌کنه، اجازه نمی‌ده مردم خودش از آنتن ماهواره استفاده کنند چقدر وحشیه؟ حالا تفاوت محتوای برنامه‌ها و رنگ لباس‌ها و ناز و عشوه مجریان برنامه‌های داخلی و خارجی بماند!


  اگر  این مردمی که اجازه میدن خبرنگاران رسمی تنها تلویزیون مجاز ایران که در انحصار حکومت هم هست از ناف لندن گرفته تا خود واشنگتن‌دی‌سی حضور آزادانه داشته باشند و انوع و اقسام گزارشهای دروغ رو راجع بهشون بسازند و به خورد مردم ایران بدن، وحشی هستند اون حکومتی که با روزنامه‌نگارهای خودش همچون کاری می‌کنه و خبرنگاران خارجی رو با اون وضعیت و محدودیت دست‌چین می‌کنه و هر مطلبی که خودش تأیید کنه رو اجازه انتشار میده اگرنه از کشور اخراجشون می‌کنه چه صفتی برازندشه؟

  کدوم سایت ایران در کجای دنیا فیلتره؟ کدوم یک از سایتهای دنیا به روی مردم ایران بازه؟ مردم ایران بیشتر از چه سایتهایی می‌خوان استفاده کنند و کدومشون مجازه؟  چندتا دونه‌اش رو وحشی‌ها به روی مردم ایران بستند اونی که بقیه رو به روی مردم خودش بسته چیه؟

  اونها وحشی هستند که به یک کشور دیگر خدمات نمی‌دن ولی چه کسی با چه حد وحشی‌گری ممکنه با مردم خودش همچین کاری بکنه؟

  Reshared text:
  آقای +توحید عزیزی   گاه به گاه پستهایی رو دایرکت شر می کنند که این پستشون در خصوص پایداری وحشی بودن غربی ها - بر اساس سخنان گهربار آقای خامنه ای - بود. این وسط یک سری بحثهای خوندنی در می گیره که در پست اصلی حتما بخونید. 
  http://bit.ly/15pN0qt

  اما چیزی که خیلی برام غریب بود ادعای یکی از کامنت گذارهای ارزشی بود اینجنین نوشت : "شما فقط پنج مورد از قتل وحشیانه توسط ایرانی ها یا حتی دولت فعلی سوریه نظیر سر بریدن مثله کردن یا هر نوع شبیهش بیارید حرف شما کاملا قبول میشه ... :)"

  نتیجه ی جوابی که من براش دادم این ۱۱ تا ویدیو است که به شدت حالم رو بد کرد و حتی دستام الان که این رو می نویسم همچنان می لرزد(ویدیوها به شدت - تاکید می کنم به شدت - تکان دهنده است ) (این لیست در حال اضافه شدن با کمک کاربران پلاس است):

  ۱- وقتی یک گروه از مردان تا سر حد مرگ شکنجه می دهند و این وسط یکهو سوال می کنه که کدوم محقق دینی است تا توجه بیشتری در شکنجه اش بگذارند
  شام مسرب مشهد قاسي جدا كيفية تعامل عصابات الاسد+18

  ۲-  چاقو زدن مکرر و سپس سنگ بارارن کردن مخالفین
  مسرب_الشبيحة تقوم بذبح المدنيين والتنكيل بهم +18

  ۳- له کردن و زدن مخالفین با میله آهنی قبل از اعدامش 
  خطييير تعذيب بشكل وحشي ثم إعدام همجي لمواطن سوري أعزل

  ۴- استهزاء و کتک زدن یک پسر بچه ی جوان مخالف قبل از تیربارانش 
  هام مسرب اعدام احد ابناء ديرالزور بدمشق

  ۵- آتیش زدن سر و کتک زدن مرد در حینی که سرش می سوزد  
  هام مسرب اعدام احد ابناء ديرالزور بدمشق

  ۶- بعد از اینکه ساعتها یک مردی رو شکنجه کردی، انگشتهایش رو می بری و مرتب تکرار مکنی که خواهر را ...
  تعذيب معتقل بسلاح ابيض واعدامه باطلاق رصاص+18

  ۷- یک زن رو از چک پوینتی که مسئول محافظتش بودی بدزدی و بزنیش و فاحشه خطابش بکنی
  مقطع علوي كلب يقوم بتعذيب احد الاشخاص بطريقة بشعة مسرب من أحد الحواجز في ريف حماة الشمالي

  ۸- یک پیرمرد رو بزنی وقتی که داره مثل یک بچه گریه میکند و همچنان با پوتینت بزنیش و بزنیش و بزنیش 
  Syrian Army brutally beaten people.

  ۹- شکنجه کردن، اخته کردن و کشتن یک بچه ی ۱۳ ساله 
  درعا_مقطع للشهيد حمزة الخطيب يعرض لول مرة .

  ۱۰- بازداشت یک بچه ی ۱۵ ساله و سپس سوراخ کردنش با دریل تا اینکه بمیرد
  Tamer Al-Shary, another child victim of Bashar Al-Assad brutality

  ۱۱- شلیک توی چشمان یک بچه ی ۳ ساله جلوی پدرش 
  اللاذقية - لحظة استهشاد علا جبلاوي - قاسي 14-8

  ۱۲- زنده به گور کردن یکی از مخالفین اسد 
  Assad Soldiers Buried a Syrian activist Alive [ Translated to English ]
 • 53 plusses - 14 comments - 1 shares | Read in G+
 • Vahid Online2013-05-19 06:27:32
  RESHARE:


  Reshared text:
  تخریب تبلیغاتی آغاز شد!
  به عنوان عضو کمیته ی محتوای مجازی ستاد قالیباف رسما اعلام می کنم که این پوستر تخریبی بوده و هیچ گونه ارتباطی با ستاد قالیباف ندارد. لوگوی ایران سربلند هم برای فریب افکار عمومی و اذهان خواص روی این پوستر درج شده تا کاملا قابل باور و خروجی ستاد قالیباف به نظر برسد.
  بر اساس مصاحبه ی قالیباف با شبکه ی خبر دانشجو و نیز رسانه های دیگر، رویکرد تبلیغاتی 84 ستاد وی مورد تایید او نبوده و اکیدا به اطرافیان تذکر داده تا هرگز آن روش ها تکرار نشود.
  این پوستر و این گونه تبلیغات ولو با درج آرم رسمی ما (ایران سربلند) تماما تخریبی و تقلبی است و ارتباطی به هیچ بخش ستاد مجازی محمدباقر قالیباف ندارد.
  لطفا دوستان بازنشر بفرمایید. 
 • 49 plusses - 15 comments - 3 shares | Read in G+
 • Vahid Online2012-04-08 14:28:13
  RESHARE:


  Reshared text:
 • 27 plusses - 25 comments - 12 shares | Read in G+
 • Vahid Online2012-08-18 05:25:36
  RESHARE:
  +سین الف میم الف : ایشون میرزا جواد تهرانی است که از علمای مشهد بودند و از نظریه پردازان تفکیک. قبرشان در گلزار شهدای مشهد است. به وصیت خودشان در کنار شهدا و بدون سنگ قبر دفن شدند. 

  Reshared text:
  از افسانه ها
  - خدمت میرزا رسیدم و دستش را بوسیدم. چیزی نگذشت که میرزا از اتاق بیرون رفت و برگشت: «آقای واله! شما دست مرا بوسیدید و من هم به احترام شما، کفش شما را بوسیدم!»

  - شماره منزل میرزا را گرفتم. گفتم: «منزل آیت الله تهرانی؟». کسی از پشت گوشی گفت: «من اینجا آیت اللهی نمی‌شناسم» و گوشی را گذاشت. از صدایشان فهمیدم که خودشان گوشی را برداشتند.

  - رفتم منزل میرزا. دیدم مشغول نقاشی یکی از اتاق‌هاست. گفت: «اتاق من همینجاست که نقاشی نیست. آن  قسمت را برای خانواده نقاشی می‌کنم که اگر مهمانی می‌آید، خجالت نکشند و مرتب باشد».

  - عصا می‌زد و نحیف بود. ولی جارو بر می‌داشت و حیاط را جارو می‌زد، آشپزخانه را تمیز می‌کرد و لباس‌هایش را می‌شست. به خانم خانه زحمت نمی‌داد.
 • 51 plusses - 10 comments - 4 shares | Read in G+
 • Vahid Online2013-10-08 15:54:12
  RESHARE:


  Reshared text:
  برای وقت های خستگی ِ برگشت از سر کار
  بانوان دوست داشتنی ِ من
  ایمیل بزنید و
  برسانید به دست اهلش
 • 47 plusses - 11 comments - 6 shares | Read in G+
 • Vahid Online2013-06-25 15:04:21
  عکس صفحه اول روزنامه تماشا با تیتر: پایان ماه عسل سردار

  با تشکر از فرستنده
 • 57 plusses - 4 comments - 3 shares | Read in G+
 • Vahid Online2012-10-03 18:48:46
  RESHARE:


  Reshared text:
  بعد از ظهر همون روزی که نظر رهبری به رئیس جمهور نزدیک بود، همه نظام خرج شد.
  هر دکانی یک دخلی برای هزینه دارد،
  اخوای دخلتان خیلی وقت است که خالی ست!
 • 54 plusses - 8 comments - 3 shares | Read in G+
 • Vahid Online2013-06-01 20:21:24
  RESHARE:


  Reshared text:
  این یکی از کانال های قدیمی کرجه.. که از پای سد میاد و از دانشکده کشاورزی رد میشه و میره واسه زمین ها و باغ های پایین. از وقتی بیشتر آب رفت واسه تهران، خیلی وقتا راکده و جریان نداره.. ولی قدیما همیشه همینجوری بود که تو این عکس هست.. از بچگی نقش چاه جمکران رو برام بازی کرده. نوشته هام یا نامه هایی که نمیخوام نگه دارم رو میندازم توش

  دوست خوب و رازداریه
 • 64 plusses - 1 comments - 0 shares | Read in G+
 • Vahid Online2012-05-01 07:31:19
  شهامت مدنی
  خشایار دیهیمی
  روزنامه شرق:

  مساله‌ای شخصی مرا واداشته است این یادداشت کوتاه را بنویسم، چون برخی مسایل شخصی هستند که به یک وضع عمومی و حقوق عموم ارتباط پیدا می‌کنند و بنابراین مسوولیت و تکلیفی عمومی هم برای شخص ایجاد می‌کنند. پس از‌‌ همان آغاز بگویم که در این یادداشت در پی احقاق حقوق شخصی نیستم هر چند آن را هم دنبال خواهم کرد چون آن هم وظیفه و تکلیف شهروندی من است، اما نه در روزنامه بلکه در مراجع صالحه. اول عین واقعه را بازگو می‌کنم: حدود دو هفته پیش از «واحد صدور و تمدید پروانه نشر» از وزارت ارشاد با دفتر نشر کوچک (که اسمش واقعا هم با مسماست) تماس گرفتند. صاحب امتیاز و مدیرمسوول این نشر همسر من است، اما همه امور اجرایی نشر بر عهده من است و همسرم کمتر حضور فیزیکی در دفتر دارد. پس طبیعتا گوشی را خودم برداشتم. از آن طرف خط امر فرمودند که همسر من شخصا و با در دست داشتن پروانه در اسرع وقت به این واحد مراجعه کند. علت را جویا شدم و خودم را هم معرفی کردم. فرمودند جز به شخص خود ایشان توضیحی نمی‌توانند ارایه کنند. اطاعت امر کردم و دیگر سوالی نپرسیدم. چند دقیقه بعد دوباره تماس گرفتند و فرمودند پروانه حتما همراه‌شان باشد. گفتم چشم. وقتی موضوع را به همسرم گفتم نگران شد. گفتم نگران نباش من و تو که خوب می‌دانیم هیچ تخلفی نکرده‌ایم پس جای نگرانی نیست یا کاری اداری دارند یا سوءتفاهمی پیش آمده که با اندک توضیحی برطرف می‌شود. با هم می‌رویم. اما من مشغله‌ام زیاد است و در آن روز موعود نتوانستم همراهی‌اش بکنم فقط باز دل و جراتش دادم و گفتم نگران نباش هیچ اتفاق سویی نمی‌افتد. رفت و آشفته و پریشان‌خاطر بازگشت. مسوول مربوطه پروانه را گرفته بود و گفته بود تمام. همین. پروانه باطل است. پرسیده بود، دلیلش؟ گفته بودند دستور حراست است و من مامورم و معذور و دلیلی هم نمی‌توانم ارایه کنم.


  همسرم نامه‌ای نوشته بود همانجا و درخواست کردکه دلیل را کتبا به او ابلاغ کنند تا اگر سوءتفاهمی پیش آمده برطرف کند. از او خواستم دیگر به همین اکتفا کند و باقی ماجرا و پیگیری را بر عهده من بگذارد. حاصل پیگیری‌های من این بود که هرگز جوابی نمی‌دهند و تهدیدی ضمنی که اگر پافشاری کنید با عواقب بدتری مواجه خواهید شد. و حال تفسیر من از این ماجرا. اولین وظیفه اخلاقی از نظر من این است که آدم واعظ غیرمتعظ نباشد. من بار‌ها و بار‌ها به جوانان این کشور، که همگیشان را فرزندان خودم می‌دانم، با تاکید گفته‌ام که یک راه بیشتر نداریم: ایستادگی بر سر حق، به جا آوردن تکلیف، حفاظت از قانون با شهامت مدنی.


  پس اگر در برابر این قانون‌شکنی محرز سکوت پیشه می‌کردم همه زندگی، اصول و آبرویم را بر باد می‌دادم و دیگر نمی‌توانستم در چشم فرزندانم نگاه کنم، شایسته هر سرزنشی می‌بودم. پروانه نشر یک پروانه کسب است که هم صاحب پروانه و هم عده‌ای دیگر که در نشر مشغول کار هستند شرافتمندانه نانی از این راه به دست می‌آورند. چون نمی‌خواهم سخن را دراز کنم به اصل مطلب می‌پردازم آن هم کوتاه (هرچند باید بسی بیشتر این مطلب را شکافت). اینجا دو تخلف محرز از قانون رخ داده است که دومی بد‌تر از اولی است. اول اینکه طبق هیچ قانون و حتی آیین‌نامه‌ای در همین کشور نمی‌توان بی‌ارایه دلیل، پروانه کسب کسی را باطل کرد، بی‌حتی مهلت و امکان دادخواهی، آن هم از سوی مرجعی غیرقضایی که طبعا صلاحیت و حق این کار را ندارد. و دوم، که گفتم بد‌تر از آن اولی است؛ توسل به تهدیدهای تلویحی برای سلب جربزه و شهامت از شهروندان است. می‌دانم که شرایط مشابه و حتی بدتری برای بسیاری دیگر هم پیش آمده است، اما به دلیل همین تهدید‌ها قدرت بیانش را نداشته‌اند. آن عده قلیلی هم که شهامت مدنی به خرج داده‌اند و به این رفتار‌ها اعتراض کرده‌اند گرفتار‌‌ همان عواقبی شده‌اند که در تهدید‌ها بیان می‌شود. دیگران با مشاهده این وضع از سر ناچاری روی به راه‌های غیراخلاقی از قبیل رشوه دادن، پارتی پیدا کردن و بد‌تر از همه التماس کردن و گدایی حقشان آورده‌اند. (نه فقط در صنف فرهنگی بلکه در همه اصناف دیگر هم)


  اما شهروند بی‌شهامت، جبون، بزدل و ترس‌خورده اصلا شهروند نیست، رعیت است و آن دسته از ماموران حافظ قانون که قانون را علنا و بی‌واهمه زیر پا می‌گذارند مامور قانون نیستند اربابان زورگو هستند. باشد که من شهروند مطیع قانون اما تمام قد ایستاده در برابر بی‌قانونی و زورگویی را به‌‌ همان عقوبتی برسانند که حرفش را می‌زنند و قطعا و بی‌هیچ تردیدی توانایی اجرا کردنش را هم دارند. چه باک. گرچه دیگر جان تهدید و زندان رفتن و محرومیت از حقوقم را ندارم اما همه این‌ها در برابر درد گزش وجدان هیچ است. وجدانی که به من می‌گوید اگر تقدیر نعمت قلم را به تو ارزانی داشته است در مقابل بار‌ گران از حق نوشتن و دفاع از هموطنانت را هم که عاشقشان هستی بر دوشت نهاده است.


  شاید به نظر عده‌ای بیاید که در میانه این غوغا این حادثه‌ای است خرد که من دارم بزرگش می‌کنم. چنین نیست. مرگ چنین خواجه نه کاری است خرد. و این خواجه اکنون اخلاق و قانون است که نه آنکه می‌میرد بلکه به مسلخش می‌برند. این کشور از آن ماست و پاسداری از آن و حق مردمانش تکلیف یکایک ما. چرا باید اجازه دهیم عده‌ای که باید پاسدار قانون باشند با تهدید و ارعاب ما را از توسل به قانون برای احقاق حق بازدارند؟ آری، در همه جای دنیا ممکن است مامور قانونی هم در موردی تخلف کند، اما خودمان را به کوچه علی چپ نزنیم، اما آیا در کشور ما امروزه این به جای اینکه استثناء باشد، قاعده نشده است؟ در ضمن مراجع دادخواهی در کشور ما کجا هستند؟ چرا من پیدایشان نمی‌کنم؟ برای اثبات این مدعا‌هایم هزاران گواه دارم، گواهان زنده و اسناد بی‌جان. در دیدارم با مدیرکل اداره کتاب (که در عین رفتار احترام‌آمیزش با من تلویحا این عذر ناموجه را هم آورد که چندان اختیاری ندارد) گفتم شما اینجا مستاجر هستید و من صاحبخانه. در سی‌و‌اندی سال گذشته وزیران و معاونان و مدیرکل‌های بسیاری آمده‌اند و رفته‌اند اما من و امثال من مانده‌ایم و همچنان کار فرهنگیمان را پی گرفته‌ایم. پس فرهنگ قلمرو حریم اهل فرهنگ است و پاسداری از آن هم بر عهده همین اهل فرهنگ، نه مدیرانی که می‌آیند و می‌روند. ما پاسداران بی‌مزد و منت این حریم هستیم. اما شما ادعا نکنید نوکر مردم هستید، نوکر به چه کار ما می‌آید،‌‌ همان «رییس» باشید اما رییسی حافظ قانون و اخلاق.


  جزایی که به شهروندان دلیر می‌دهید تا دلیری را از آنان بستانید جزایی است که به خود می‌دهید نه به آنان. در آن روز مبادا، که بیگمان باز فراخواهد رسید، باز هم این شهروندان دلیر خواهند بود که پاس این مرز و بوم را خواهند داشت بی‌آنکه اونیفورم به تن داشته باشند بی‌آنکه «رییس» بوده باشند. آقای وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی شما می‌ه‌مان دو، سه روزه این خانه فرهنگ هستید، خانه‌ای که خشت خشتش را آنانی گذاشته‌اند که «دلشان به عشق زنده بوده و هست» و لاجرم نخواهند مرد. لطفا در همین دو، سه روزه کاری کنید که «نامتان را به نکویی برند
 • 33 plusses - 1 comments - 19 shares | Read in G+
 • Vahid Online2012-08-04 12:22:02
  آمده ام تا کرامت مرغان را پاس بدارم

  آمده ام تا اشکنه را احیا کنم.
  آمده ام تا سفره هایتان را از غذاهای اضافی پاک کنم.
  آمده ام تا ارزش غذایی اشکنه و سویا و کوفت و زهرمار را به شما مردم فراموشکار یادآور شوم.
  آمده ام تا مرغان بینوا را از چنگ خروسهای خر شهر نجات دهم. 
  من ناجی تمام مرغانم.
  من حامی اشکنه ام.
  من آمده ام تا بار اضافی را از دوش سفره های بینوای شما ملت مصرف‌گرا بردارم.
  بخدا سوگند که شما خیانتکارید. صد بار مرغ خوردید و دیدید ثمرش را / یک اشکنه چه بدی داشت که یکبار نخوردید؟
  من آب را هم از سفره هایتان حذف میکنم.
  من نان شما را هم قطع میکنم.
  من اگر مجبور شوم برای حفظ سفره هایتان، آنها را به آتش میکشم.
  اگر خوب دقت کنید میبینید که همه اش بخاطر خودتان است. تمام این غذاها چاق کننده است. برای بدن ضرر دارد. ما صلاحتان را میخواهیم. صلاحتان را به زور میخواهیم. 
  آمده ام تا سفره ها را پاک کنم.
  من آمده ام. وای وای. من آمده ام.
  همین نفت که هرروز میاوریم سر سفره هایتان ،‌بس نیست؟ بد مزه است؟ خب با شکر بخورید. اینروزها شکر زیادی خوردن ایرادی ندارد.

  بهنام حقانی:
 • 56 plusses - 3 comments - 4 shares | Read in G+
 • Vahid Online2012-05-19 13:13:48
  30 Adventurous Public Bench Designs http://goo.gl/6MO1A
 • 56 plusses - 3 comments - 4 shares | Read in G+
 • Vahid Online2012-01-13 21:34:31
  RESHARE:


  Reshared text:
  پشت صحنه سریال «سلطان و شبان»
  عکس: خبرآنلاین
 • 52 plusses - 4 comments - 6 shares | Read in G+
 • Vahid Online2013-06-15 04:13:49
  نتیجه یازدهمین انتخابات ریاست جمهوری مشخص شد/ اعلام نتیجه تا دقایقی دیگر

  خبرنگار الف کسب اطلاع کرد که کار شمارش آرا یازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری به پایان رسیده و بر خلاف اغلب پیش بینی ها، نتیجه نهایی آن در مرحله اول مشخص شده است.

  با وجود این خبر که صحت آن به تأیید مراجع ذیصلاح نیز رسیده است، الف به دلیل آن که تنها مرجع قانونی اعلام نتایج، ستاد انتخابات کشور است، از اعلام نام رییس جمهور منتخب خودداری نموده و منتظر می مانیم تا دقایقی دیگر این خبر مهم در اطلاعیه ستاد انتخابات اعلام شود.


  http://alef.ir/vdccsxqs12bqos8.ala2.html?190113
 • 48 plusses - 5 comments - 8 shares | Read in G+
 • Vahid Online2011-07-31 10:46:54
  جشنواره «خز بازی» در پارک پردیسان تهران ۴

  عکسهای دیگری رو می‌تونید اینجا http://goo.gl/myKVX و اینجا http://goo.gl/nCfeT ببینید.
 • 44 plusses - 6 comments - 10 shares | Read in G+
 • Vahid Online2012-02-23 16:32:15
  یک بار دیگه سربازان جنگ نرم ولایت تلاش کردند لینکی رو بفرستند توی لیست خبرهای داغ گوگل پلاس که گویا تا الان نشده
  عکسی است از آقای خامنه‌ای با عنوان «در انتهای خیابان فلسطین مردی زندگی میکند که بر قلب های ما حکومت میکند».
  اینجا: https://plus.google.com/u/0/105963586820994646613/posts/eXKFvwx4LG9

  بعد توی کامنتها نوشتند که:
  وحید آنلاین یه زمانی تو صفحش نوشته بود که امثال ما تو توهمیم! که میگیم پلاس سیاسیه وسانسور میکنه
  میگفت پلاس هوشمنده و ...
  میخوام بیاد یه نگاه به این پست بندازه بعد بشینه از واشنگتن جنگ نرمشو ادامه بده
  (فقط اگه ادعات میشه حرفات راسته و گوگل آمریکایی آزاد عمل میکنه جواب این کامنتو بده)

  و اما جواب من:
  ۱- شما اگر مشغول جنگ نرمی و بهش افتخار می‌کنی من مشغول جنگ با جایی نیستم. یعنی تغییر معادلات قدرت و عوض شدن جایگاه جریانهای سیاسی در کشور ربطی به زندگی آنلاین من نداره و تاریخ مصرفی تا زبر شدن زیری نداره. تا هر وقت که بخوام از هر نوعی که بتونم به فعالیتهای آنلاینم ادامه می‌دم. ممکنه تا ماه دیگه بیشتر نتونم و یا صد سال پس از برقراری دموکراسی در کشورم مشغول بازتاب دادن وقایع باشم یا اینکه فردا یک کار جالبتر به ذهنم برسه.

  ۲- من گرچه شما رو در این زمینه کاملا متوهم می‌دونم یادم نمیاد که پیش از این جایی ابراز کرده باشمش.
  یادمه یکبار توضیحی از +Ardeshir T نقل کردم که نوشته بود چرا این کارهای شما برای رفتن در این لیست لینکهای داغ گوگل پلاس نمی‌گیره.
  اینجا: https://plus.google.com/107365676925051486913/posts/LE3NHrsaQ6U

  احتمالا به خاطر اینکه تعداد کمی کاربر با شناسه‌های جعلی بسیار یا حتی تعداد زیادی کاربر واقعی ولی از یک مرکز که یعنی همگی یک IP دارند این پلاسها رو می‌دن و با همون IP زیر لینک شروع می‌کنند به چت کردن و قربون صدقه آقا رفتن و کلمه به کلمه کامنت گذاشتن که کامنتهاش زیاد بشه.
  خب این خیلی بدیهیه که گوگل از قبل فکر اینجور اسپمها رو کرده باشه.
  خودم هم فکر می‌کنم گوگل نمی‌گذاره لینکهایی که با تلاش سازمان یافته (و نه توجه مردمی که خود لینک جلب می‌کنه) وارد اون لیست بشن.
  مثلا یکی از معیارهای تشخیص هوشمند می‌تونه قطار قطار رونوشتی باشه که وسط کامنتها داده میشه!
  (حالا دفعه بعد وقتی یک لینک اینجوری بدون رونوشت دادن کلی پلاس و کامنت گرفت معلوم میشه که تلاشها رفته پشت صحنه)

  گوگل جایی اعلام کرده که اگر یک لینکی پلاس زیادی داشته باشه توی اون لیست نمایش داده میشه که احساس مچ‌گیری می‌کنید؟
  کلی لینک با تعداد پلاسهای خیلی پایین توی اون لیست دیده میشن. لینکهای مطلوب ولایت هم
  اگر قرار بود هر لینکی که فلان تعداد پلاس یا کامنت یا ریشیر داشت بره تو لیست که معلومه هر سازمانی از مجاهدین خلق گرفته تا جنگجویان نرم کارشون این میشه که صفحه داغهای پلاس رو اشغال کنند.
  البته سیستم گوگل هم تا یک حدی می‌تونه هوشمند باشه ولی اینکه گوگل نگذاره از سیستم خودش برای گند زدن به سیستم خودش استفاده بشه حداقل چیزیه که فکرش رو کرده باشه!

  یعنی واقعا فکر می‌کنید «گوگل آمریکایی» کسانی رو استخدام کرده که می‌شینند مطالب فارسی زبان رو می‌خونند تا اون دسته که برخلاف منافع آقای خامنه‌ای هستندن رو بفرستند در اون لیست؟
  کاملا متوهمید.
  اصلا شما از جون «گوگل آمریکایی» فیلتر شده و ممنوع در ایران دیگه چی می‌خواهید که اینطور علنی به تلاش برای جعلی داغ کردن یک لینک افتخار می‌کنید؟
  لااقل خوبه جلوی چشم بقیه ثابت شد که این لینکها داغ نیست بلکه تلاشی سازمانی است برای داغ کردن یک عکس سرد که اگر روزی به موفقیت ختم شد هم معناش فقط اینه که این تلاش‌های سازمانی رو بردید پشت صحنه!
 • 49 plusses - 17 comments - 2 shares | Read in G+
 • Vahid Online2011-11-20 16:23:48
  یک وبلاگ‌نویس ایرانی دیگر نیز در حمایت از ماجد علیای مصری برهنه شد: http://goo.gl/QH5TY
 • 21 plusses - 53 comments - 3 shares | Read in G+
 • Vahid Online2013-05-10 01:33:59
  RESHARE:


  Reshared text:
  بذارین آدما عوض شن!

  بابام فریدون فرخزاد رو دوست نداشت، مامانم فروغ فرخزاد رو. بابام وقتی تو تلویزیون سیا سفید ِ مبله ی بلر مون "میخک نقره ای" شروع می شد، تا پاشه برسه به تلویزیون و کانالشو عوض کنه، قیافه شو یه جوری می کرد می گفت مرتیکه جلف که البته احتمالن منظورش از جلف، ابنه ای بود. و مامانم روزی که "ایمان بیاوریم به آغاز فصل سرد" رو تو دستم دید قیافه شو شبیه بابام کرد گفت فروغ زن خوبی نبود که البته احتمالن منظورش از خوب نبود، فاحشه بود!
  بعدها که بابام از بی بی سی شنید فریدون فرخزاد رو کشتن کلی فحش و بد و بیراه گفت به اینا و بعدتر مامانم ازم پرسید تو که اینهمه کتاب می خونی، یه کتاب از زندگی فروغ فرخزاد نیست برام بخری؟!!....
 • 63 plusses - 0 comments - 1 shares | Read in G+
 • Vahid Online2012-01-01 17:47:45
  RESHARE:


  Reshared text:
  آخه عمو فیلترچی؛ به جان خودت بی‌خودی داری زور می‌زنی؛ بالاخره که مجبوری یک سر بری دست به آب! همه یادداشت‌ها رو آماده کردم یک ثانیه پاهات رو از رو شیلنگ اینترنت برداری منتشر می‌کنم. حالا از ما گفتن!
 • 59 plusses - 1 comments - 3 shares | Read in G+
 • Vahid Online2012-10-28 20:15:48

  رفت لب حوض ماهیا
  مرضیه رسولی، وبلاگ «سه روز پیش»:

  پونصد تومنی داره تو زندگیم نقش معناداری بازی می‌کنه، فرقی هم نمی‌کنه تورم چقد باشه. امروز رفتم از داروخونه‌ی نزدیک خونه‌مون کرم ضدآفتاب بخرم. داروخونه‌داره بعد اینکه از زندان اومدم منو شناخته بود، یواشکی بهم گفته بود شما همونی؟ گفته بودم بله همونم. از اون به بعد هربار می‌رم باهام چاق‌سلامتی گرمی می‌کنه. کرمی که دفعه‌ی پیش خریدم بیست و پنج‌هزار تومن شده سی و نه هزار تومن. گفتم وای چقد گرون شده. خندید گفت الان لابد پیش خودت می‌گی همونجا می‌موندم به‌صرفه‌تر بود. گفتم آره اونجا همه‌چی مجانیه. یه مشتری که تازه رسیده بود گفت البته از اونجا بیای بیرون باهات حساب می‌کنن. گفتم اینم درسته. جل‌الخالق که "اونجا" برای همه یه معنی داره. کرمو خریدم و داشتم از در می‌یومدم بیرون که داروخونه‌دار صدام کرد. گفت ما به مشتریای ویژه‌مون یه کم تخفیف می‌دیم. یه پونصدی گرفت جلوم. چی‌ می‌گفتم؟ گرفتم و تشکر کردم.


  بار دوم از محل کارم اومده بودم بیرون. هوا مثل امروز بارونی بود. یه خانم خیلی مسن تو پیاده‌رو جلوی قنادی فرانسه زمین خورده بود و از دماغش خون اومده بود و چادرش خونی شده بود. سرش گیج می‌رفت. بلندش کردم و رفتیم با هم درمانگاه و سرم زد. فکر کنم زمان طولانی در حدود سه چار ساعت با هم بودیم، چراشو یادم نمی‌یاد. از درمانگاه اومدیم بیرون و داروهاشو از داروخونه گرفتیم و رسوندمش دم خونه‌شون که همون نزدیکی بود. وقتی داشت از در خونه می‌رفت تو کیف پولشو از زیر چادرش آورد بیرون، زیپشو کشید و یه پونصدی درآورد و گرفت جلوم. تا اومدم چیزی بگم دیدم چشماش پر اشک شده و می‌گه مدیونی قبول نکنی. گرفتم و گذاشتم جیبم.


  بار اول از دانشگاه می‌رفتم خونه. از دم دانشکده اقتصاد علامه داشتم رد می‌شدم برم سمت ایستگاه اتوبوس که یه پسره جلومو گرفت و گفت معلم ریاضی‌شون گفته باید مادرشو ببره مدرسه وگرنه سر کلاس راهش نمی‌ده. گفت به معلممون گفتم مامانم مریضه و خواهرمو می‌یارم. تو بیا جای خواهرم برو پیشش. مدرسه‌هه تو کوچه‌ی پشت دانشکده اقتصاد بود و هنوزم هست. رفتیم با هم دم دفتر پیش معلم ریاضی. معلمه شروع کرد بد و بیراه گفتن به پسره. منم دم به دمش دادم که شک نکنه. گفتم آقا تو خونه هم همینجوریه، مامانم خیلی شاکیه از دستش. پسره بر و بر منو نگاه می‌کرد. بعد طبق معمول این جلسات گفتم شما حالا این‌دفعه رو ببخشید. گفت باشه. داشتم از در دبیرستان می‌یومدم بیرون که پسره یه پونصدی گرفت جلوم. گفتم برو بچه پررو.
 • 55 plusses - 2 comments - 5 shares | Read in G+
 • Vahid Online2012-04-11 18:19:41
  RESHARE:


  Reshared text:
  +حالا که نیومدین بریم عراق ، پیش شرط ما اینه نهار مذاکرات باید قورمه سبزی باشه
  _ وات د فاک هل ایز گورمه سبزی؟

  [اجلاس 5+1 - ایجاد چالش های جدید در معادلات جهانی ]
 • 55 plusses - 2 comments - 5 shares | Read in G+
 • Vahid Online2012-01-20 17:22:38
  اگر «حکیم دکتر» روازاده رو نمی‌شناسید کافیه تیتر این ویدیوها در یوتیوب رو مرورو کنید!
  http://www.youtube.com/results?search_query=%D8%B1%D9%88%D8%A7%D8%B2%D8%A7%D8%AF%D9%87
 • 42 plusses - 22 comments - 4 shares | Read in G+
 • Vahid Online2012-07-20 11:50:33
  محتویات شگفت انگیز کوله پشتی مسافرتی استیو وزنیاک

  عکس در ابعداد بزرگتر:
  http://narenji.ir/sites/default/files/images/u2/Contents-Steve-Wozniak-Travel-Backpack.jpeg

  نارنجی، عباس واحدی:
  سایت گیزمودو در یک پست جالب، عکسی از محتویات همیشگی کوله پشتی استیو وزنیاک (یکی از موسسان اپل) منتشر کرده که دیدن آن برای هر فرد علاقه مند به تکنولوژی خالی از لطف نخواهد بود. Woz در خصوص این عکس می گوید: «شاید فکر کنید که حضور این همه ابزار در یک کیف غیر عادی باشد، اما برعکس، برای من کاملا عادی است. همه این کابل های اضافی و آداپتورهای USB که در تصویر می بینید، همیشه و همه جا در کوله پشتی ام، همراه من هستند.» 

  البته اگر دقت کنید، متوجه می شوید که برخی از این ابزارها متعلق به همسر او (جانت) هستند. گجت هایی چون: یک عدد آیپد، یک عدد آیپاد نانو، یک عدد آیفون 4، یک عدد آیفون 4S و یک عدد ساعت Mutewatch. نکته جالب دیگر در این عکس، جفت بودن برخی گجت ها است. برای مثال استیو وزنیاک در کوله پشتی خود دو عدد گلکسی نکسوس، دو عدد مای فای 4G و دو عدد مای فای 3G دارد که طبق نوشته های درون عکس، از گجت یدکی تنها برای شارژ باتری استفاده می شود! 

  هرچند که به نظر می رسد عکس موجود نشان دهنده تمام محتویات کوله پشتی ووز نیست. وی می گوید: «اغلب از من می پرسند که وزن کوله پشتی ام چقدر است. بگذارید این را بگویم که محتویات کوله پشتی من خیلی بیشتر از آن چیزی است که در عکس می بینید.» استیو لیست زیر را هم به عنوان بخشی از محتویات کوله پشتی اش می خواند:

  ‫-‬ یک دستگاه وای فای AirPort Express به همراه آداپتور ۸۵ واتی magsafe متعلق به مک بوک پرو که خارج از دید دوربین بودند. 
  ‫-‬ موس بلوتوث 
  ‫-‬ دوربین های دو چشمی 
  ‫-‬ کابل های اتصال پروژکتور 
  ‫-‬ چند کنسول بازی Gameboy نینتندو 
  ‫-‬ کابل های اتصال Gameboy 
  ‫-‬ تعدادی آداپتور AC متعلق به کشورهای مختلف 
  ‫-‬ عینک های آفتابی 
  ‫-‬ عینک Prism برای تماشای فیلم در تخت خواب 
  ‫-‬ گوش بند برای کنسرت ها! 
  ‫-‬ گوش بند Ultimate Ears UE18 برای پرواز 
  ‫-‬ تعداد بسیار زیادی مداد برای بازی مداد هنگام پرواز 
  ‫-‬ تعداد زیادی خودکار 
  ‫-‬ تعداد زیادی مدادتراش 
  ‫- تعداد زیادی خودکار رنگی (برای علامت گذاری)‬ ‫
  ‬ ‫-‬ نشانگرهای لیزری آبی، قرمز، ارغوانی، زرد و سبز 
  ‫- کارت های اعتباری‬ ‫
  ‬ ‫-‬ کارت های هتل 
  ‫-‬ کارت های شرکت های هواپیمایی 
  ‫-‬ کارت های پزشکی 
  ‫-‬ کارت hard rock 
  ‫-‬ مقداری خرت و پرت مانند آداپتور لنز های آیفون olloclip 
  ‫-‬ کارت های حافظه 
  ‫-‬ کارت خوان های مختلف برای کارت های حافظه متفاوت 
  ‫-‬ فندک با دو پورت USB 
  ‫-‬ آداپتورهای USB‪/‬SD Card آیپد 
  ‫-‬ انواع و اقسام باتری از قبیل AAA و AA و CR2 و CR128 
  ‫-‬ چشم بند برای خواب 
  ‫-‬ برنامه سفرهای آینده 
  ‫-‬ و...
  استیو اضافه می کند:«درباره وزن کوله پشتی مطمئن نیستم، اما به گمانم حدود ۲۲ کیلو باشد. هر چیزی که فکرش را کنید، جای خودش را در این کوله دارد. به گمانم نسبت به گذشته کوتاه تر شده ام و کند تر راه می روم. و البته با اطمینان می گویم که هیچ چیز در کیف من بلااستفاده نیست.» 

  به قول انگجت، وقتی می توانید چنین کوله پشتی داشته باشید که شما هم یکی از موسسان اپل باشید. 


  http://narenji.ir/4955-%D9%85%D8%AD%D8%AA%D9%88%DB%8C%D8%A7%D8%AA-%DA%A9%DB%8C%D9%81-%D8%A7%D8%B3%D8%AA%DB%8C%D9%88-%D9%88%D8%B2%D9%86%DB%8C%D8%A7%DA%A9
 • 42 plusses - 13 comments - 8 shares | Read in G+
 • Vahid Online2013-06-17 19:39:08
  RESHARE:


  Reshared text:
  این انتخابات برای هزارمین بار ثابت کرد که مراکز افکارسنجی و نظرسنجی فلانن
 • 60 plusses - 4 comments - 1 shares | Read in G+
 • Vahid Online2013-08-11 09:19:15
  RESHARE:
  این کار هم می‌تونید بکنید:
  https://plus.google.com/109785359042226700467/posts/XvAmDV5LRnj

  Reshared text:
  خب مشکل باز نشدن پلاس با فایرفاکس 23 اینجوری حل میشه  ابتدا یه افزونه رو از اینجا https://addons.mozilla.org/en-us/firefox/addon/user-agent-overrider/
  نصب می کنید بعد یه آیکون به سمت راست آدرس بار فایرفاکس اضافه می شه که عکسش رو اینجا می بینید. از اونجا می تونید مرورگرهای دیگه رو انتخاب کنید مثلا فایرفاکس 22 ویندوز رو انتخاب می کنید  اینجوری فایرفاکس وانمود می کنه که نسخه 22 هست و به راحتی وارد پلاس می شوید به همین راحتی

  #فایرفاکس #فایرفاکس_23 #بازنشدن_پلاس

  هر شر از سوی فایرفاکس دوستان مشت محکمی است به دهان لری
 • 42 plusses - 4 comments - 12 shares | Read in G+
 • Vahid Online2013-05-28 04:13:45
  RESHARE:
  آپدیت سوم: کاربری با مقایسه متن مصاحبه در سایت کلمه و متن منتشر شده در سایت خود علی مطهری، کلمه رو متهم به سانسور نام آیت الله منتظری در جمله زیر کرده بود.

  اصل مصاحبه در سایت مطهری: (لینک همین پست)
  «البته من معتقدم که آقای هاشمی تا حدی چوب رفتار گذشته‌اش را می‌خورد. اگر زمانی که آن رفتار زشت را برای حذف آیت‌ا… منتظری انجام دادند ایشان سکوت نمی‌کرد و از مظلوم دفاع می‌کرد امروز این اتفاق برای خودش نمی‌افتاد و آن‌ها این‌قدر جری و سرکش نمی‌شدند.»

  متن مصاحبه در سایت کلمه:
  «البته من معتقدم که آقای هاشمی تا حدی چوب رفتار گذشته‌اش را می‌خورد. اگر زمانی که در گذشته رفتارهای زشت انجام دادند ایشان سکوت نمی‌کرد و از مظلوم دفاع می‌کرد امروز این اتفاق برای خودش نمی‌افتاد و آن‌ها این‌قدر جری و سرکش نمی‌شدند.»

  اما واقعیت این بود که کلمه مصاحبه را از سایت قانون نقل کرده بود و این قانون بود که جرأت نکرده بود نام آیت الله منتظری را بنویسد. البته تا این لحظه کلمه هم حاضر به انتشار مطلب صحیح نشده و امیدوارم وقتی شما به این مطلب می‌رسید و آن را می‌خوانید درست شده باشد و ترجیح نقل از آن منبع برای اعمال همین سانسور نباشد!
  http://www.kaleme.com/1392/03/07/klm-145396/

  اگر اینطور شد لطفا مرا برای آپدیت چهارم این نوت باخبر کنید.
  ممنون

  Reshared text:
  کلا مصاحبه‌ش خوندنی است.
  از متن:
  "البته من معتقدم که آقای هاشمی تا حدی چوب رفتار گذشته‌اش را می‌خورد. اگر زمانی که آن رفتار زشت را برای حذف آیت‌ا… منتظری انجام دادند ایشان سکوت نمی‌کرد و از مظلوم دفاع می‌کرد امروز این اتفاق برای خودش نمی‌افتاد و آن‌ها این‌قدر جری و سرکش نمی‌شدند."
 • 47 plusses - 15 comments - 4 shares | Read in G+
 • Vahid Online2011-12-15 19:09:30
  و لکن آنطور نباشد که گمان کنید چون اینجا پلاسیم آنجا پروفایل هم نداریم!
  https://www.facebook.com/VahidOnline
 • 57 plusses - 8 comments - 1 shares | Read in G+
 • Vahid Online2011-11-03 17:41:12
  گوگل امروز دو تا افزونه پلاس برای کروم معرفی کرد:
  http://www.google.com/chrome/intl/en/p/google-plus.html

  این افزونه کروم که گویا نمونه فایرفاکسیش هم هست شرآیتمها و افرادی که در گودر فالو می‌کردین رو برمی‌گردونه:
  https://chrome.google.com/webstore/detail/gmgmcmhmodidojodfoekpbjnejlhcbpb?hl=en-US
  فقط اون چیزهایی که بوده رو نشون میده. نه اینکه توانایی شر کردن و فالو کردن رو برگردونه.
 • 26 plusses - 8 comments - 20 shares | Read in G+
 • Vahid Online2012-10-25 13:04:57
  RESHARE:
  +Drago Fancy : واقعا؟؟
  خب حیوان نمیتونه تابلو رو بخونه پس هر جای که احساس کنه لازمه بدون توجه به موقعیت سر و صدا میکنه ...
  این دفعه نشد! سری بعد حداقل مفیدتر از حقوق  حیوانات دفاع کنید. 

  Reshared text:

  من نمي دونم حيوانات چه تقصيري دارند كه ما رفتار هاي غلط را به آنها نسبت مي دهيم!
  لطفاً سعي كنيد به هم احترام گذاشته و بوق نزنيد.
 • 53 plusses - 9 comments - 3 shares | Read in G+
 • Vahid Online2012-10-10 05:28:48
  RESHARE:


  Reshared text:
  یکی از کامنت های بازتاب:

  " من و همسرم سال قبل از هم جدا شدیم و توافق کردیم ماهی یک سکه بهش بدهم ، موقع جدا شدن سکه بود 430هزار تومان الان شده 1300/000 تومان من از کجا تهیه کنم ، یک روز هم دیر میشه با مامور میاد به محل کارم ، هر چی داشتم این چند ماه بابت تهیه سکه فروختم ، این به بعد را باید چیکار کنم . هزینه خودم و بچه هام رو چه جوری تهیه کنم ، اگر بازداشت بشم سربچه هام چی میاد . خدا مسبب این وضع رو........"
 • 53 plusses - 9 comments - 3 shares | Read in G+
 • Vahid Online2012-02-22 12:24:04
  میرحسین موسوی: چیزی تغییر نکرده است، بر مواضع خود ایستاده ام
  تاکید چند باره در آخرین گفت و گوی تلفنی با فرزندان
  کلمه:
  مهندس موسوی با صدایی محکم و قاطع چندین بار تاکید کرده است که «هیچ چیز عوض نشده است و خطاب فرزندان خود گفته است: دخترانم شما بدانید که من بر سر مواضع پیشین خود همچنان ایستاده ام. در ادامه ایشان گفته اند «ممکن است به دلایلی همین تنها امکان حداقلی چند ماه یکبار برای کسب خبر از وضعیت ما با شما را هم قطع کنند.» هنوز از دلایل احتمالی این تاکید اطلاع دقیقی در دست نیست.

  متن کامل خبر:
  میرحسین موسوی درگفت و گوی تلفنی اخیر خود بر مواضع پیشین خود تاکید کرده است.

  در ادامه بازداشت غیر قانونی آقای میرحسین موسوی و خانم زهرا رهنورد که با قطع متناوب ارتباطات با خانواده در دوره هایی طولانی و نگرانی و انواع فشارها در سال گذشته همراه بوده‌است، این دو همراه سبز پس از چندین ماه بی‌خبری مطلق در آستانه سالگرد حبس خانگی با فرزندان خود گفتگوی تلفنی داشتند.

  بنا به گزارش رسیده به کلمه آنچه در این گفت و گوی تلفنی حائز اهمیت بود آنکه در همان ابتدای مکالمه و پیش از احوالپرسی مرسوم که به‌طور طبیعی پس از چندین ماه بی‌خبری باید انجام می‌شد، مهندس موسوی با صدایی محکم و قاطع چندین بار تاکید کرده است که: «هیچ چیز عوض نشده و خطاب به فرزندان خود گفته است: دخترانم شما بدانید که من بر سر مواضع پیشین خود همچنان ایستاده ام. در ادامه ایشان گفته اند «ممکن است به دلایلی همین تنها امکان حداقلی چند ماه یکبار برای کسب خبر از وضعیت ما با شما را هم قطع کنند.» هنوز از دلایل احتمالی این تاکید، اطلاع دقیقی در دست نیست.

  خانم رهنورد نیز که برخلاف ادعاهای کذب رسانه های امنیتی روحیه ای قوی داشت به فرزندان خبر داده است که: «به دلایلی که خودتان خواهید فهمید، ما مدتها امکان صحبت با یکدیگر نداشته‌ایم.

  درپایان مکالمه تلفنی، این پدر و مادر دربند، فرزندان خود را به بردباری و استقامت بیشتر و توکل به خدا در شدائد و شکر بر پیمودن راه حق فرا خواندند.

  بنا براین گزارش پس از این گفتگوی تلفنی مجددا فشارها بر دختران مهندس به شدت افزایش یافت. به نظر می رسد ممانعت غیر قانونی و غیرکتبی ماموران امنیتی از تدریس دختر موسوی در دانشگاه الزهرا، تهدید به بازداشت و انتقال به زندان و یا مکان نامعلوم و سایرتهدیدها و ایجاد مانع ها و مشکلات دیگر برای دختران اقوام پس از این تماس و گفت و گو بوده است. همچینین ایشان در پاسخ به سوال دختران در مورد شایعاتی مبنی بر خروج آنان از شهر و به طور مثال حضور آزادانه در شمال کشور که با مقاصد نگران کننده ای از سوی مراکز امنیتی پخش شده است به شدت آن را تکذیب و بر تدام زندانی بودن خود تاکید کردند.

  از جمله موارد دیگر آزار و اذیت ماموران امنیتی این بوده است که آنان با گفتن این که حکم بازداشت دارند و به اندازه کافی علیه آنان سند جمع کرده‌اند، داماد و دختران را مورد تفتیش و بازجویی قرار دادند. در این بازجویی ها ضمن تکرار اتهامات بی پایه قبلی به مهندس موسوی و همسرشان گفته شد که این فشارهای جدید شغلی ، امنیتی و خانوادگی همگی به خاطر اصرار و پایداری مهندس میرحسین موسوی بر مواضع پیشین است که او علی‌رغم میل ماموران در همین آخرین تلفن به دخترانش انتقال داده است.

  اگرچه دختران و سایر اعضای خانواده این دو یار دربند جنبش سبز همچون اقوام سایر زندانیان سیاسی دیگر شدیدا تحت انواع فشارها بوده‌اند، همواره بر ایستادگی در کنار دو عزیز زندانی خود و باور و افتخار به این راه تاکید کرده‌اند.
 • 49 plusses - 10 comments - 5 shares | Read in G+
 • Vahid Online2012-02-26 12:53:57
  RESHARE:


  Reshared text:
  مریل استریپ گواهی نامزدی اسکار رو به اصغر فرهادی اعطا کرد.
 • 55 plusses - 4 comments - 4 shares | Read in G+
 • Vahid Online2012-08-17 10:27:39
  در حالی ۸۰۰ روز از سرقت مجسمه های پایتخت می گذرد که پلیس هنوز پرونده را به قوه قضائیه ارسال نکرده و دادستان تهران هم می گوید: بروید از پلیس سوال کنید چون اگر پرونده دست ما بود به سرعت رسیدگی می کردیم. ولی در این میان استاندار تهران تنها می گوید: امیدواریم زودتر به نتیجه برسد!

  خبرگزاری مهر:
  http://www.mehrnews.com/fa/newsdetail.aspx?NewsID=1655999
 • 47 plusses - 6 comments - 8 shares | Read in G+
 • Vahid Online2013-06-08 13:11:21
  از #روحانی فیلمی منتشرشده درحال گفتگو تو ماشین پس از #مناظره #انتخابات . بدون اسم بردن از #قالیباف  و #رضایی   کرده در موردشون
 • 44 plusses - 19 comments - 4 shares | Read in G+
 • Vahid Online2013-07-14 17:20:34
  RESHARE:
  همونیه که سه روزه عکس موبایل دست‌گرفتنش دست به دست میشه؟  https://twitter.com/fhinese/status/355974887019520001

  بدون اینکه هنوز پیگیری خاصی کرده باشم توی این چند روز اسم این سریال بیشتر از بقیه به گوشم خورده. درواقع اصلا نمی‌دونم چه سریال دیگری هم پخش میشه

  Reshared text:
  من خیلی کم تلویزیون می‌بینم... به طور اتفاقی این سریال مادرانه رو دیدم و بازی «مهدی سلطانی سروستانی» چشمم رو گرفت. ندیده بودمش قبلا...
  یه سرچ کردم اسمش رو و به این نتایج رسیدم:

  لیسانس بازیگری از دانشکده هنرهای زیبای دانشگاه تهران، 1376.‏
  فوق لیسانس کارگردانی از دانشکدۀ‌ سینما و تئاتر دانشگاه هنر؛ 1378
  دکترای تئاتر، دانشگاه آوینیون ‏Avignon‏ ‏فرانسه؛1387
  عضو هیئت علمی گروه تئاتر دانشکده هنرهای زیبای دانشگاه تهران

  یه جورایی اصلا انتظار همچین چیزی رو نداشتم!
 • 54 plusses - 12 comments - 1 shares | Read in G+
 • Vahid Online2013-06-25 17:15:39
  RESHARE:
  مثل؟

  Reshared text:

  هرگز باور نکنید فرد یا جریانی دم از مطالبات مردمی بزند ولی در عمل با تشکیل اتحادیه های صنفی همراهی نکند.
 • 60 plusses - 6 comments - 0 shares | Read in G+
 • Vahid Online2013-06-28 12:28:18
  RESHARE:


  Reshared text:
  پیامک وارده:

  اس ام اس اکبر به روحانی:مصلحی رو زنده می خوام!
 • 62 plusses - 1 comments - 1 shares | Read in G+
 • Vahid Online2013-05-10 18:53:03
  RESHARE:


  Reshared text:
  ظاهرا حماسه ثبت نام کاندیدها از حماسه شرکت در انتخابات پر شور تره
 • 62 plusses - 1 comments - 1 shares | Read in G+
 • Vahid Online2012-10-12 16:31:45
  RESHARE:
  #خاتمی  

  Reshared text:
  سرخط خبرها:
  ابراز نگراني خاتمي از حصر و ادامه دستگيري ها در تولد ٦٩ سالگي
  .
  .
  ابراز نگراني خاتمي از حصر و ادامه دستگيري ها در تولد ٨٩ سالگي
  .
  .
  ابراز نگراني خاتمي از حصر و ادامه دستگيري ها در تولد ٩٩سالگي
  .
  .
  ابراز نگراني خاتمي از حصر و ادامه دستگيري ها در قبر
  .
  .
  ابراز نگراني خاتمي از حصر و ادامه دستگيري ها در هنگام عبور از پُل صراط


  
 • 62 plusses - 1 comments - 1 shares | Read in G+
 • Vahid Online2012-05-22 07:05:50
  RESHARE:


  Reshared text:
  :)))
 • 62 plusses - 1 comments - 1 shares | Read in G+
 • Vahid Online2012-03-18 13:18:03
  RESHARE:


  Reshared text:
  اینجا زاهدانه، طوفان با سرعت هر چه تمام تر در حال وزیدن، الانه که خونه سرمون خراب شه

  آی لاو یو پی ام سی
 • 45 plusses - 22 comments - 2 shares | Read in G+
 • Vahid Online2013-05-17 07:03:06
  RESHARE:


  Reshared text:
   
  سال هشتاد و چهار، دور دوم، به هاشمی رای دادم. دردناک بود. به همان "اکبرشاه"ی رای بدهی که چند سال قبل‌تر مشت گره کرده بودی برایش. رای دادم چون فکر می‌کردم گزینه‌ی دوم دردناک نه، که خطرناک است. آن سال‌ها هنوز انتخابات انتخابات بود و من از رایی که به صندوق انداختم پشیمان نیستم. (پشیمان؟ حتی خوشحالم.)

  سال هشتاد و هشت، بعد انتخابات، همان "اکبرشاه" جماعت زیادی از ما را کشید به خیابان. به دانشگاه تهران. به نماز جمعه. همان آدم‌ها، خیلی‌هامان زخم‌خورده از هاشمی، خیلی‌هامان ضد هاشمی، خیلی‌هامان بی‌دین، بی‌نماز، ایستادیم به نماز پشت او. تراژدی  سرزمین ماست یا کمدی؟ بماند.

  سال نود و دو، و باز هم داستان تکراری این صندوق مراد نداده. چه بسا صندوق جادو. که چهار سال قبل اجی مجی کردند و حضرت از سوراخش آمد بیرون. انتخابات؟ شوخی می‌کنید؟ کی انتظار دارد مایی که آن تردستی را با چشم دیده‌ایم فریب انتخابات را باور کنیم؟
  من اما رای می‌دهم. (طبعا اگر بتوانم این سر دنیا رای بدهم.) به هاشمی هم رای می‌دهم. به همان "اکبر شاه". نه اینکه همانی باشد که می‌خواهم. نه اینکه فکر کنم رای‌م شمرده می‌شود. رای می‌دهم به همان دلیلی که چهار سال قبل رفتم توی خیابان، روی اسکناس شعار نوشتم، بادکنک سبز هوا کردم و پشت سر هاشمی نماز خواندم. به هاشمی رای می‌دهم چون در این بازی‌ئی که اسمش انتخابات نیست و حضرات از خدایشان است راه‌مان ندهند این بهترین روش اعتراض است. بهترین روش انگولک کردن بازی است. بهترین راه نشان دادن این است که من هنوز هستم. رای به مثابه‌ی خیابان، شعار، الله‌اکبر، اسکناس، بادکنک، اتو. رای به مثابه‌ی نافرمانی مدنی.
 • 49 plusses - 12 comments - 4 shares | Read in G+
 • Vahid Online2012-09-28 22:42:24
  RESHARE:

  برای اظهار نظر به پست جدید حاوی اطلاعات تکمیلی مراجعه فرمایید:
  «معجزه خدا در ایران: شهیدی که قبرش همیشه بوی عطر می‌دهد!» / شهید سید احمد پلارک
  https://plus.google.com/107365676925051486913/posts/2yr8NaAxiE8

  Reshared text:
  شهيد پـلارک که درقطعه ۲۶رديف  ۳۲شماره ۲۲

  میخوام بدونم واقعا چرا قبر این بابا اینطوریه؟ البته باید اول برای اونا که نمی‌دونم بگم که قبر این بابا چه جوریه... جدا از اینکه همیشه شلوغه و ملت برای دیدنش میان که این یه فرق بزرگه نسبت به بقیه شهدا...سنگ قبرش همیشه و همیشه آغشته به گلابه...ینی وقتی با پارچه تمیزش میکنی باز گلاب میاد روش...
  جدی برام سواله که چرا؟
  هست کسی که مرا یاری کند؟
 • 16 plusses - 66 comments - 0 shares | Read in G+
 • Vahid Online2013-06-15 12:45:55
  «من حاضرم روحانی رای نیاره ولی یک بار برای همیشه بفهمیم سازوکار انتخابات و شمارش آرا تو ایران چطوریه»
 • 61 plusses - 0 comments - 2 shares | Read in G+
 • Vahid Online2012-08-08 12:20:23
  RESHARE:
  خب مگه الان نتایج المپیک پکن عوض شده و ماخبر نداریم؟
  البته مدالهایی هم که تک ستاره‌هایی مثل رضازاده در دوره‌های قبلتر می‌آوردند بیشتر به علم ژنتیک و عسل اردبیل مربوط بودند تا مدیریت اصولی و ساختار پایه ورزش ما!
  ولی موفقیت این بارمون در المپیک رو هم باز مدیون اشخاص هستیم. اشخاصی مثل محمد بنا.
  یعنی اگر فقط همین یه نفر هم جا به جا می‌شد و نتایج کشتی فرنگی مثل قبل می‌شد رتبه ایران کجا بود؟ دیگه اینکه دو دوره قویترین مر دنیا در ایران به دنیا اومده که ربطی به مدیریت نداره؟ ساختار مدیریت اگر درست باشه دیگه تغییر اشخاص فقط می‌تونه تأثیری روی کم و زیاد شدن موفقیتها داشته باشه نه اینکه بود و نبود یکی یا طلا گرفتن و نگرفتن یکی همه چی رو در جدول زیرو رو کنه! یک ذره از گلایه‌های سوریان رو بخونید که چه بلایی سر خودش آورد تا برسه به المپیک؟ امید رضایی دیگر طلاییمون اصلا پارسال انصراف داده بود از ورزش به خاطر مشکلات زندگیش و بنا به زور راضیش کرد که بیاد. اینها همش می‌تونست یک جور دیگه بشه بدون بنا ولی نه وقتی که ساختار درست باشه. نه اتفاقات زمان خاتمی نه اتفاقات این دوره ربط زیادی به ساختار و مدیریت ورزش کشور ما نداره، به درخشش فردی آدمهایی متکیه که توی پکن کمتر بودند. 

  مدیریت ورزشی اصولی و پایه‌ای یعنی همه بچه‌های کشور در کودکی استعدادشون کشف بشه که برای چه رشته‌ای از ورزش مناسب هستند و پرورش پیدا کنند. کاری که در خیلی از کشورهای دیگه میشه نه کسانی که با علاقه و اصرار خودشون برای ۴ تا رشته معروف رفتند باشگاه و دیده شدند.

  Reshared text:
  وعده ای که عملی شد
  چهارسال پیش، بعد از المپیک پکن، همه داد و فریاد کردند که دولت احمدی نژاد ورزش را هم نابود کرد!
  حتی یکی از مسئولین ورزش دولت خاتمی قبل از انتخابات المپیک پکن را علم کرده بود برای تخریب دولت
  ----------------------------
  اما حالا در دولت احمدی نژاد بهترین رکورد تاریخ المپیک ایران ثبت میشه، همان طور که خود رئیس جمهور قول داده بود....
  پ.ن: در بازیهای آسیایی هم رکورد زده بودیم
  دست به دست شود تا برسد به اهل نفاق
 • 48 plusses - 20 comments - 1 shares | Read in G+
 • Vahid Online2013-11-10 13:50:51
  RESHARE:


  Reshared text:
  میخواهیم نشئگی یک جامعه را بهم بزنیم.
  جامعه ای که در نشئگی اش نمی فهمد چه بر سر فرزندانش میآید... جامعه ای که در بی خبری اش هر روز در گوشه گوشه این سرزمین کودکان از اعتیاد پرپر می شوند در حالی که فریاد یاری سر می دهند ولی کسی نیست که به فریادشان برسد... جامعه ای که در همین نشئگی، داعیه آزادگی هم سر داده است. جامعه ای که نمی داند وقتی می گویند «ایران رتبه نخست در مصرف مواد مخدر و محرک را دارد» یعنی چه؟ جامعه ای که نمی داند ایران امروز خلاق ترین کشور در مصرف مواد مخدر است به طوری که کودک سه ماهه معتاد دارد! جامعه ای که دربرابر پدر معتادی که به فرزندش تجاوز می کند و بعد او را می کشد، بی تفاوت است... بی تفاوت... بی تفاوت...

  شهر در خوابی عمیق فرو رفته... بی پناهان و دردمندان، چونان همیشه ، نه در بیداری، که  حتی در حاشیه کابوس و رویای هیچ کس نیستند! گویی قرار است اینان به جُرم مظلومیت، تا همیشه از جامعه بشری طرد شوند!
  ... اما هم اینک، یک انسان «خروج» کرده است!
  آری! یک انسان از تمام تزویرها و ترس ها و تعلقات پست این روزگار، خروج کرده است و می خواهد خروج خود را از بیعت با یزیدِ جهل و فساد برای این جهان به یادگار گذارد... 

  نام او فقط حسین نیست و زمان خروج، تنها محرم و زمینی که فریاد حقیقت در آن برخواهد خاست، فقط کربلا نیست!
  امروز سپاه اعتیاد، کوچه به کوچه دیارمان را فتح می کند و زمان، زمانه سکوت نیست. باید خروج کرد. 
  باید خروج کرد از روزگاری که نوزادان و کودکان نیز از افیون در امان نیستند. باید شورید بر فرهنگ منحط و عُرفِ بیماری که این فاجعه را بی خردانه و سنگدلانه تحمل می کند.
  در شب شام غریبان، با فانوسی به دست، به دل کوچه های شب زده اعتیاد می زنیم تا خروج خود را از بیعت با یزید اعتیاد اعلام کنیم.
 • 57 plusses - 1 comments - 4 shares | Read in G+
 • Vahid Online2012-03-10 18:32:19
  RESHARE:


  Reshared text:
  يني سطح ابتكار اوني كه اين شاهكار ر خلق كرده !
 • 53 plusses - 2 comments - 6 shares | Read in G+
 • Vahid Online2013-09-30 08:21:20
  RESHARE:
  فیلم سخنان فارسی آیت‌الله خامنه‌ای وقتی عبارت «افسانه هولوکاست» رو به کار می‌بره: http://vhdo.nl/19aYDp4

  Reshared text:
  نسبت دروغ ظريف به رهبري
  ---------------------
  ظريف در يك دروغ آشكار به خبرنگار آمريكايي مي گويد كه رهبر ايران از لفظ «افسانه» براي واقعه ي هولوكاست استفاده نكرده و اين اشتباه سايت رهبري در ترجمه صحبت هاي ايشان بوده است. خوب است ظريف صحبت هاي فارسي و بي نياز به ترجمه ي آقا را بخواند و اينقدر در انگليسي داني اش غرق نشود كه فارسي يادش برود:

  رهبري، 18 اسفند 90 : «در یک کشورى کسى به افسانه‌ى هولوکاست اعتراض میکند، میگوید من قبول ندارم؛ او را زندان مى‌اندازند، محکومش میکنند که چرا یک حادثه‌ى پندارىِ تاریخى را انکار میکنى!»

  رهبري 27 شهريور 91: «« امروز در بسیارى از کشورهاى غربى کسى جرأت ندارد که واقعه‌ى مجهول‌الحال هولوکاست را زیر سؤال ببرد.»

  #دولت_راستگویان  
 • 50 plusses - 15 comments - 2 shares | Read in G+
 • Vahid Online2012-01-11 07:37:56
  RESHARE:


  Reshared text:
  رضا بهزادیان نژاد

  ( توضيح پيش از مطلب: حدود 6 ماه پيش با انتشار عكسي ستادي نكاتي را به آقاي كواكبيان گوشزد كردم، با توجه به سخنان اخير ايشان اين عكس را به همراه بخشي از آن نكات و توصيه ديگري خدمت ايشان باز نشر مي كنم.)

  «آقاي نماينده آيا يادتان مي آيد آن روز را كه در زيرزمين ستاد، مهندس موسوي را در آغوش گرفته بوديد و لفظ مهندس جان از كلام مباركتان نمي افتاد. آيا اجازه دارم اين سئوال را از محضرتان بپرسم كه از دوستان آن روزتان كه در اين عكس هستند خبري داريد منظورم مهندس موسوي و آقاي مقيسه است ، آيا اگر الان مهندس را ببينيد همچو گذشته ايشان را در آغوش ميگيريد و مهندس جان صدا مي زنيد. اصلا آن در آغوش گرفتن ها به كنار، آقاي نماينده مي توانم بپرسم كجاي شرايط ايران را براي حضور در انتخابات مساعد ديده ايد، آيا از ياران اصلاح طلب در زندان خود خبري گرفته ايد يا حتي اين روزها در خيابانهاي شهر قدمي زده ايد تا ببينيد و بشنويد مردم سياستمدارانشان را با چه الفاظي صدا مي زنند. در هر حال منظورتان را از شرايط نمي فهمم ؟ اما فكر كنم منظور كلامتان اين باشد كه مي خواهيد كمربندهايتان را براي نمايندگي دوره بعدي مجلس محكم كنيد پس بايد خدمتتان عرض نمايم كه شما مصداق واقعي آن تعريف استاد بزرگوارم آقاي نوري زاد از سياست مي باشيد، سياستي كه در آن نه به اخلاق مقيدي نه به كرامت انساني، نه به قانون نه به انصاف، نه به عدل و نه به مختصات بايگاني شده اي چون فرداي قيامت.»
  آقاي نماينده حالا چند سالي از آن روزها گذشته است، پيشتر با دل بستن به اين آيه «إن أريد إلا الإصلاح ما استطعت و ما توفيقي إلا بالله عليه توكلت و إليه أنيب» (هود 88) كه هركس در اصلاح به اندازه توان خود مي كوشد بعضي رفتارتان را توجيه مي كرديم. اما اكنون نمي دانيم اين سخن آخرتان مبني بر خارج شدن آقايان موسوي و كروبي از دايره اصلاح طلبان را با چه تعريفي از اصلاح طلبي بيان نموده ايد. آقاي نماينده زماني كه ما هنوز به دنيا نيامده بوديم و شما هم الفباي سياست را به درستي نمي دانستيد، اين آقايان در زمره اصلاح طلبان بوده اند.
  آقاي نماينده به خدا توكل كنيد و از او ياري بجوئيد چرا كه ياري خدا براي بندگان كافي
 • 25 plusses - 38 comments - 7 shares | Read in G+
 • Vahid Online2013-06-06 02:50:31
  RESHARE:


  Reshared text:
  بنده همیشه گفته ام که بحث های حاشیه ای نبایستی ما را از آرمان هامون دور بکنه. مع الاسف اخبار حیاتی از این دست، داشت زیر سایه مباحث انتخابات گم می شد که خوشبختانه هشدار یکی از سربازان گمنام امام زمان، بنده را از غفلت نجات داد.
  محققین دانشگاه کالیفرنیا می گویند سلول های سرطانی در پستان، با تحت فشار قرار گرفتن، ممکن است به حال طبیعی بازگردند. با این حساب، ممه چلانی درمانی! بایستی یکی از درمان های باستانی باشه که ایرانیان استاد ش هستند.
 • 46 plusses - 7 comments - 8 shares | Read in G+
 • Vahid Online2012-02-28 17:24:37
  RESHARE:


  Reshared text:
  از فرج الله سلحشور درباره ی اسکار ، کاملا واقعی :

  " اگر در جشنواره های اسلامی و مذهبی مقامی گرفته شود ارزش دارد اما جشنواره هایی مانند اسکار که هر عاقلی اهداف آن را می‌داند و به رهبران اسرائیل جایزه صلح می‌دهد ، ارزشی ندارد."

  جشنواره ی اسکار ! به رهبران اسرائیل جایزه ی صلح می دهد !!!


  http://www.aftabnews.ir/vdcgzu9qxak9tn4.rpra.html


  .
 • 46 plusses - 7 comments - 8 shares | Read in G+
 • Vahid Online2012-01-23 13:20:41
  RESHARE:


  Reshared text:
  ::::::::::::::::::::::::::: خبرگزاری فالس نیوز رسانه سبز شد :::::::::::::::::::::::::::

  :::::::::::::::::::::::: میزگردی بی سابقه با حضور زیباکلام، فضائلی و امینی :::::::::::

  :::::::::::::::: وقتی زیبا کلام مصداق عدو شود سبب خیر اگر خدا خواهد شد :::::::::::


  زیبا کلام یک تنه به جنگ دو مزدور حکومتی رفت و جواب هایی را داد که حتی پخش آن در بی بی سی از سوی زیباکلام تعجب برانگیز خواهد بود چه برسد به درج افشاگرانه در خبرگزاری سیاسی امنیتی سپاه فالس نیوز

  :::::::::::::::: یکی از عجیب ترین جواب های زیباکلام ::::::::::::::::

  فضائلی: آقای زیباکلام شما در کدام انتخابات شرکت داشتید؟ البته اگر دوست دارید بفرمائید؟

  زیباکلام: من در همه انتخابات از جمله انتخابات 22خرداد شرکت کردم و به موسوی رأی دادم.

  معتقدم تمام انتخابات‌ها در جمهوری‌اسلامی انتخابات درستی بود

  انتخابات سال 84 هم معتقدم آقای احمدی‌نژاد 17میلیون رأی آورد و درست بود.

  ولی انتخابات سال 88 را نمی‌دانم همه جا گفته‌ام که نمی‌دانم این انتخابات درست بود یا خیر؟

  اگر کسی بپرسد که آیا واقعاً احمدی‌نژاد 25میلیون رأی آورد؟

  پاسخ می‌دهم ممکن است آورده باشد.

  اگر کسی بپرسد که آیا ممکن است تقلب شده باشد*، می‌گویم ممکن است *تقلب شده باشد، به دلیل اینکه مطالعات میدانی نکردم.

  ولی در مورد سال 84 محکم می‌گویم که احمدی‌نژاد رأی آورد.

  ::::::::::: صحبت های مهم این میزگرد :::::::::::  زیبا کلام: محض اطلاع آقای امینی! در انتخابات مجلس هشتم، یعنی در اسفند سال ۱۳۸۶ از ۵ الی ۶ میلیون از واجدین شرایط تهران شرکت نکردند. نامزدهای اصولگرا چقدر رای آوردند؟ بالاترین رأی را در دور اول آقای حداد عادل و احمد توکلی و علی مطهری آورد. میزان رأی اینها هم حدود ۶۰۰ تا ۷۰۰ هزار رای بود.
  سقف رای متعلق به آقای آقاتهرانی و حداد عادل بود که حدود ۷۰۰ هزار رای بود. اگر ۲۰ درصد از واجدین شرایط در تهران به آقای آقا تهرانی و حداد عادل رای می‌دادند رأی اینها بالای یک میلیون رأی بود. چه کسی می‌گوید که در انتخابات ۸۶ مردم در انتخابات شرکت کردند؟

  زیباکلام در پاسخ به امینی گفت: بله، من افتخار می‌کنم که نخبه هستم، من افتخار می‌کنم به اینکه نخبه هستم. لااقل نخبگان جامعه من را قبول دارند. شما را نه نخبگان جامعه قبول دارند و نه عوام جامعه قبول دارند. گفتم تهران ۶ میلیون رای‌دهنده دارد، ۲۰۰ - ۳۰۰ هزار تا به کاندیداهای شما رای دادند. !!!

  زیباکلام : ادعای من نیست. وقتی تمام گروه‌هایی که هستند و همان‌هایی که زمانی در حاکمیت بودند اعلام می‌کنند که در انتخابات شرکت نمی‌کنند.

  زیباکلام: چه کسی گفته است که اینها اسلام را قبول ندارند. اینها گفته‌اند که عملکرد شما را قبول ندارند. مگر شما خدا هستید؟ پیامبر هستید، امام زمان هستید، مگر شما حلول اسلام هستید که اگر بگویند شما را قبول نداریم بگویید اسلام را قبول ندارم؟

  زیباکلام: آقای فضائلی شما اگر راست می‌گویید همین‌هایی را که امروز گرفتید و در زندان هستند در تلویزیون بیاورید و آنها در یک برنامه تلویزیونی بگویند که چه چیزهایی را قبول دارند و چه چیزهایی را قبول ندارند. چرا شما از زبان مردمی که در حبس هستند صحبت می‌کنید.

  امینی: شما می‌گویید این دیدگاه‌هایی که مردم را قبول داشته باشد فاشیستی‌است آقای زیباکلام آیا این جوانمردانه است؟

  زیباکلام: آقای امینی می‌دانید چرا شما این حرف ها را می‌زنید چون نخبگان قبولتان ندارد تحصیلکرده‌ها قبولتان ندارند.

  امینی: آقای زیباکلام من خودم تحصیلکرده این جامعه هستم و در این مدت دو کتاب کاملاً کارشناسی نوشته‌ام.

  زیباکلام : 200 عدد کتاب هم نوشته باشید زحمت زیاد نکشید. چرا که نخبه نمی‌تواند طرفدار احمدی‌ نژاد باشد.

  امینی: مگر من طرفدار احمدی‌نژاد هستم؟

  زیباکلام: خود آقای احمدی‌نژاد هم عقلش می‌رسد که چه کسانی به او رأی می‌دهند به همین دلیل سراغ آنها رفته است. احمدی نژاد یک بار هم نیامد در دانشگاه صحبت کند او خود گفت گور بابای نخبه‌ها رأی نخبگان را من نمی‌خواهم مگر آنها چقدر رأی دارند. من می‌روم پول خرج می‌کنم و از دهات‌ها رأی می‌آورم و در این زمینه هم موفق شد.

  زیباکلام : شما می‌گویید جمهوری اسلامی متکثر است؟

  امینی: بله جمهوری اسلامی بسیار تکثرپذیر است یعنی معتقدم اوج دموکراسی در جمهوری اسلامی وجود دارد و این بالاتر از همه دموکراسی‌هاست و این بالاتر از دموکراسی‌هایی است که در دنیا می‌بینید.

  زیباکلام : شما بگویید در انگلستان چند زندانی سیاسی وجود دارد.

  امینی: آقای زیباکلام شما معیار دموکراسی را زندانی می‌دانید؟!

  زیباکلام : پس چه چیز را معیار قراردهم؟ مطبوعات را؟

  زیباکلام :
  در همین انتخابات مجلس نهم مگر آلترناتیو داریم؟ کدام آلترناتیو را داریم؟ کدام تکثر را داریم؟ شما یک طرف رحیم مشایی و احمدی‌نژاد دارید یک فراکسیون اصولگرایان سنتی دارید، یک فراکسیون آیت‌ا... مصباح را دارید.
  غیر از اینها کدام جریان اصلاح‌طلب را دارید؟ اصلاح‌طلبی را که در زندان اوین هست را در جزو کدام آوردید؟ اصلاح‌طلبی که گفتید حزب مشارکتش و سازمانی مجاهدینش غیر قانونی است، روزنامه ندارد، ارگانی ندارد، هیچی ندارد شما اینها را هم در انتخابات جزو گروهها و جریانات سیاسی در انتخابات آورده‌اید؟

  امینی : تکثر برای انتخاب شوندگان وجود دارد...

  زیباکلام : کدام تکثر؟ این که بین اصولگرایان اختلاف بوجود آمده است را شما تکثر می‌دانید؟ آقای احمدی‌نژادی که تا دیروز روی سرتان می‌گذاشتید، حلوا حلوا می‌کردید، حال که با شما مخالف شده است، این می‌شود تکثر؟!

  امینی : من به*احمدی‌نژاد* چه کار دارم؟

  زیباکلام : آیت‌ا... مصباح و آیت‌ا... مهدوی‌کنی می‌شود تکثر؟ شما 8+7 و جبهه پایداری و آن طرف احمدی‌نژاد و رحیم مشایی را تکثر می‌دانید؟

  امینی : اسم این پس چیست؟

  زیباکلام : نه، شما بفرمائید، شما جامعه‌شناس هستید. آیا این تکثر است؟

  امینی : بلکه تکثر است.

  زیباکلام : اگر این تکثر است که بنابراین حرفی ندارم.

  اگر این تکثر باشد پس انتخابات حسنی‌مبارک هم درست بود. 90درصد رأی آورده بود، شاه هم انتخاباتش درست بود. اگر این تکثر بود.

  امینی :من از شما یک سئوال می‌کنم: آن چیزی که در جریان احمدی‌نژاد است و آن چیزی که به نام جبهه متحد است و جبهه پایداری است،‌ آیا اختلاف است یا نه؟ آیا با هم تفاوت دارند یا نه؟ تکثر یعنی اینکه با هم متفاوت باشند دیگر.

  زیباکلام : شما به من بگوئید که جبهه پایداری برنامه‌اش برای مملکت‌داری چیست؟

  امینی : این نقص نخبگانی ما است.

  زیباکلام : این نقص نخبگان نیست ، من به تو می‌گویم ، جبهه پایداری به علت رحیم مشایی از احمدی‌نژاد جدا شد، یعنی اگر امروز احمدی‌نژاد از مشایی خداحافظی کند، جبهه پایداری و احمدی‌نژاد یکی می‌شوند.

  زیباکلام : من به شما گفتم زندانیان سیاسی رژیم شاه تمام نخبگان این مملکت بودند.

  امینی : یعنی آحاد عموم مردم

  زیباکلام : نه نبودند ، وقتی مبارزه راه افتاد ، بعد به جریان پیوستند.

  امینی : این تفسیر شماست

  زیباکلام : بله این تفسیر من است. من دوسال و نیم، سه سال با 5000 زندانی سیاسی این مملکت بودم، کدامشان عــــــــــــــــــــوام بودند؟

  منبع :
  http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13901025000689
 • 38 plusses - 9 comments - 12 shares | Read in G+
 • Vahid Online2012-01-28 22:55:14
  RESHARE:


  Reshared text:
  رنگین کمان بر فراز پارلمان یونان..
 • 56 plusses - 0 comments - 5 shares | Read in G+
 • Vahid Online2012-09-22 18:02:31
  RESHARE:


  Reshared text:

  بسیاری از مصلحان دینی در سده‌ی بیستم کوشیدند دموکراسی را «دینی» کنند؛ یعنی مبانی اسلامی برای دموکراسی بیابند. مهم‌ترین کوشش آن‌ها نزدیک کردن مفهوم شورا در سنت اسلامی به مفهوم انتخابات و پارلمان بود (در ایران هم پارلمان، مجلس شورای اسلامی خوانده می‌شود). بسیاری از گروه‌های اسلام‌گرای معاصر مانند اخوان المسلمین طی دهه‌های گذشته از قضا طرفدار انتخابات بودند و برخی از آن‌ها مثل همین گروه در مصر از راه انتخابات به قدرت رسیدند.
  تقلیل دموکراسی به انتخابات حاصل این تصور است که دموکراسی صورت و شکل است نه محتوا. اگر مردم مسلمان باشند طبیعتاً گروه‌های اسلامی را انتخاب می‌کنند و دموکراسی دینی خواهد بود و اگر مردم مسلمان نباشند دموکراسی غیراسلامی. 
  راست آن است که دموکراسی تنها شکل نیست؛ بل‌که محتوا نیز هست. یکی از مهم‌ترین بنیادهای دموکراسی آزادی بیان، آزادی مذهب و آزادی بی‌دینی است. اگر اکثریت شهروندان جامعه به گروهی رأی دهند که آزادی بیان گروه اقلیت محدود می‌کند، آن انتخابات به هیچ روی دموکراتیک نیست. اکثریت جامعه می‌تواند با انتخابات فاشیسم یا جمهوری اسلامی را بر سر قدرت آورد. بدین سان، «مردم‌سالاری دینی» چیزی جز مشروعیت توده‌ای تمامیت‌خواهی و خودکامگی نیست. حکومت دموکراتیک، آن حکومتی است که مجاز نیست از قدرت خود برای سرکوب مخالفان خود یا مخالفان اکثریت و نفی آزادی یا حقوق شهروندی آن‌ها بهره بگیرد. مجاز نبودن آن نیز حکمی اخلاقی نیست. نظام قضایی، شبکه‌ی رسانه‌ی و نهادهای مدنی حافظ آزادی‌های عمومی در برابر درازدستی‌های حکومت هستند. این محتوای دموکراتیک یک نظام دموکراتیک است که نیازمند الغای شریعت دست‌کم در نظام حقوقی و سیاسی کشور است.

  -از صفحه فیس بوک مهدی خلجی
 • 36 plusses - 34 comments - 2 shares | Read in G+
 • Vahid Online2014-04-13 18:26:53
  RESHARE:
  بعد داور ضربه از شش قدم اعلام کرد و بخاطر دیوار دفاعی عریض توپ گل نشد
  و خب مثلا این می‌تونست فینال یک جام باشه و به همین  کشکی نتیجه‌اش عوض شه؟

  Reshared text:
  ویدیو: وقتی مهاجم نساجی قائمشهر دروازه‌بان تیم شهرداری یاسوج را پشت سر گذاشت و توپ را به سمت دروازه خالی شوت کرد یکی از بازیکنان ذخیره شهرداری که در حال گرم کردن پشت دروازه بود جلوی توپ پرید و مانع ورود توپ به دروازه تیمشان شد! #فوتبال #لینکده
 • 55 plusses - 8 comments - 2 shares | Read in G+
 • Vahid Online2012-03-07 17:28:02
  دیدار رهنورد و موسوی با دختران: توصیه به صبر و گذشت در راه خدا
  کلمه:

  میرحسین موسوی در دیدار با دختران خود همگان را به صبر و گذشت برای خدا توصیه کرده و گفت که در راه حق صبر و گذشت هردو باهم مهمند.

  پس از مدتها محدودیت و قطع دیدارها و برای دومین بار درطول یکسال بازداشت زهرا رهنورد و میرحسین موسوی با دختران خود دیدار کردند.

  به گزارش کلمه در این دیدار که در روز یکشنبه ی پس از انتخابات در منزل یکی از دختران میرحسین موسوی انجام شد، روحیه این زوج دربند بسیار عالی بود و بر خلاف شایعات و اخبار محافل امنیتی از سلامت کامل برخوردار بوده اند.

  در این دیدار که در زمانی محدود، با تدابیر شدید امنیتی و حضور ماموران اطلاعاتی در منزل برگزار شد و چندان امکان گفت و گوی آزاد بین دختران و پدر و مادرشان فراهم نبود، با اینحال و علیرغم این مشکل، میرحسین موسوی که پیش از این هم اعلام کرده بود با توجه به شرایط موجودی امیدی به این انتخابات نیست گفت در انتخابات شرکت نکرده و رای نداده است.

  همچنین میرحسین موسوی در گفت و گو با فرزندان همگان را به صبر و گذشت برای خدا توصیه کرده و گفت که در راه حق صبر و گذشت هر دو باهم مهمند. همچنین درمکالمه دقایق آخر با دختران، مهندس موسوی پخش خبر مکالمه تلفنی خود با دخترانش مبنی بر ایستادگی بر مواضع پیشین را تحسین نموده و مجددا برآن تاکید کرد.

  این گزارش حاکی است که میرحسین موسوی هر چند با محدودیت های زیادی از نظر دسترسی به اطلاعات و اخبار رو به روست، اما در جریان اخبارجاری کشور بوده است.

  در همین حال زهرا رهنورد، که او نیز رای نداد ه بود نیز در در پاسخ به ابراز نگرانی ها با روحیه ای مثال زدنی توصیه می کرد که شما اگر پدر و مادرتان را دوست دارید دعا کنید که ما مصداق آیه ی إن الذین قالوا ربنا الله ثم استقاموا تتنزل علیهم الملائکة ألا تخافوا ولا تحزنوا وأبشروا بالجنة التی کنتم توعدون” باشیم.

  پ ن: ترجمه آیه: بى گمان کسانى که گویند پروردگار ما خداوند است، سپس پایدارى ورزند، فرشتگان بر آنان نازل شوند [و گویند] که مترسید و اندوهگین مباشید و مژده باد شما را به بهشتى که به شما وعده داده بودند ( آیه ۳۰ سوره: فصلت)
 • 33 plusses - 18 comments - 11 shares | Read in G+
 • Vahid Online2012-02-13 07:22:04
  :)
 • 51 plusses - 9 comments - 4 shares | Read in G+
 • Vahid Online2012-09-24 07:48:24
  RESHARE:
  #Iran  

  Reshared text:
  هرکی فهمید کی به کیه توی این عکس به ما هم بگه
 • 47 plusses - 10 comments - 6 shares | Read in G+
 • Vahid Online2013-05-23 09:48:16
  RESHARE:
  پیرو تأکید مقام معظم رهبری بر ارزش والای زنان در جامعه اسلامی

  Reshared text:
  توقف پذیرش دختران در 7 رشته گرایش ارشد دانشگاه صنعتی اصفهان

  بر اساس دفترچه انتخاب رشته آزمون کارشناسی ارشد سال 92، پذیرش دانشجویان دختر در هفت رشته گرایش دانشگاه صنعتی اصفهان متوقف شده است.

  به گزارش سرویس «دانشگاهی» خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، دانشگاه صنعتی اصفهان امسال در مقطع کارشناسی ارشد در رشته مهندسی کشاورزی در سه گرایش آبیاری، علوم دامی و ماشین آلات، رشته مهندسی منابع طبیعی در سه گرایش آبخیزداری، مرتع داری و بیابان زدایی و رشته منابع آب گرایش سازه‌های آبی تنها اقدام به پذیرش مرد  در دوره‌های روزانه و نوبت دوم کرده است.

  جمعی از دانشجویان دختر دوره کارشناسی دانشگاه صنعتی اصفهان در نامه‌ای با انتقاد ازاین امر، اعلام داشتند: "این تصمیم بدون در نظر گرفتن میزان دانشجویان دختر محصل در مقطع کارشناسی این رشته اخذ شده است. ضمن آنکه با توجه به اینکه یکی از سیاست‌های وزارت علوم مبنی بر بومی گزینی دانشجویان بوده است،‌ حذف دختران از ادامه تحصیل در این رشته‌ها یا انتخاب دانشگاه‌های شهرهای دیگر با توجه به شرایط خاص دختران و محدودیت‌های جامعه برای این دانشجویان بی انصافی است.

  درخواست برای رفع محدودیت پذیرش دختران در رشته های مذکور، به اطلاع هیات رییسه دانشگاه رسیده است؛ اما آنها مشکلات بازار کار و مرتبط نبودن رشته با دختران را مطرح می‌کنند. توضیح اینکه این رشته‌ها به هیچ وجه مختص پسران نیست؛ بلکه دختران آینده بسیار خوبی از نظر علمی پژوهشی در این زمینه‌ها داشته و همچنین از شرایط مناسب کار در شرکت‌های فنی و مهندسی و دانشگاه‌ها برخوردار هستند. همچنین دانشگاه‌های کشور در آینده به اساتید خانم این رشته بیش از گذشته نیاز پیدا خواهند کرد."

  لازم به ذکر است، اگرچه تلاش خبرنگار ایسنا جهت گفت‌وگو با رییس دانشگاه صنعتی اصفهان جهت پاسخگویی در این باره بی‌پاسخ ماند اما با این وجود ایسنا آمادگی دارد پاسخ مسئولان مربوطه را نیز به صورت شفاف منتشر کند.
 • 57 plusses - 3 comments - 3 shares | Read in G+
 • Vahid Online2013-05-21 03:08:03
  "Man coming out of a woman"
  #ططط   اثر Robert Gober 
  موزه هنرهای معاصر اسلو


  عکس از leilamalek در  #اینستاگرم  
  http://instagram.com/p/ZjQmTks_od
 • 57 plusses - 3 comments - 3 shares | Read in G+
 • Vahid Online2012-08-08 10:33:39
  RESHARE:


  Reshared text:
  احساسات جوانان برای دخول تا ختنه گاه در ماه رمضان درست بود، ولی فرو کردن تا
  دسته درست نبود
  [امام خامنه ای- تبیین میزان شرعی دخول به سفارت خبیث انگلیس]
 • 57 plusses - 3 comments - 3 shares | Read in G+